Росія застосувала проти України нові керовані півторатонні бомби: у чому особлива небезпека такої зброї

Автор: Марченко Любов

Російський агресор застосував проти України нову розробку свого ВПК – керовані півторатонні бомби. Ці бомби мають підвищену пробивну силу і призначені для ураження об'єктів, що мають міцний фізичний захист. 

Росія застосувала проти України нові керовані півторатонні бомби: у чому особлива небезпека такої зброї - today.ua

Про це стало відомо після знайденого уламку такої бомби на території Чернігівської області, повідомляють enovosty.

Цей боєприпас уперше був представлений російським ВПК три роки тому, у 2019. Він відносить до так званих баражуючих боєприпасів, які поєднують у собі властивості звичайної авіабомби та БПЛА. Він тривалий час може перебувати в повітрі, очікуючи на команду, яка вкаже йому ціль.

Цей боєприпас належить до розробок “ДНВП “Регіон”, що входить до корпорації "Тактичне ракетне озброєння".

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Росія застосувала проти України нові керовані півторатонні бомби: у чому особлива небезпека такої зброї

Що відомо про нову бомбу?

Цей боєприпас був уперше продемонстрований в експортному варіанті у 2019 році, і того ж року в РФ почалось його серійне виробництво.

Загальна вага такої бомби, що позначається як УПАБ-1500В, становить 1500 кг. Вага бойової частини цього боєприпасу - 1010 кг. Така бомба має велику руйнівну силу, адже вона спеціально розроблена для ураження об'єктів, що мають міцний захист.

"Бомба призначена для ураження наземних та надводних малорозмірних міцних та особливо міцних цілей типу посилених залізобетонних укриттів, командних пунктів, залізничних мостів, бойових кораблів, транспортних суден", - описують її у Вікіпедії.

Ця бомба поєднує в собі інерційну та супутникову систему навігації, що дозволяє їй змінювати напрямок руху та вражати цілі в радіусі 40 кілометрів від місця, де вона була випущена. Тобто, керувати нею можна за командами з супутника.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, є у цього лиха  своя "ахілесова п'ята". Для того, щоб її скинути і задати потрібну траєкторію польоту, літак має піднятись на висоту 14 кілометрів. Звісно, що під час набору висоті і спуску такий літак стає непоганою мішенню для ППО.

Нагадаємо, Україні обіцяли передати від Швеції американські ЗРК Hawk. Деякі модифікації цих зенітно-ракетних комплексів збивають не лише літаки, але й крилаті ракети.