Роботодавцям в Україні повертатимуть частину видатків на зарплати: на кого чекають зміни

Роботодавцям в Україні компенсуватимуть частину видатків на оплату праці або єдиного соціального внеску (ЕСВ) за сприяння працевлаштуванню безробітних. Відповідний закон №6067 ухвалили у Верховній Раді 21 вересня.

Роботодавцям в Україні повертатимуть частину видатків на зарплати: на кого чекають зміни - today.ua

Таким чином, уряд хоче активізувати ринок праці, який під час війни трохи зупинився. Вже було запущено низку програм, що стимулюють створення нових робочих місць та зменшення безробіття в країні. Зокрема, грантові програми на відкриття та розвиток бізнесу та виплата компенсацій роботодавцям за працевлаштування переселенців.

Також новим законом впроваджується виплата компенсації ЄСВ роботодавцям із Фонду з безробіття за працевлаштування таких категорій громадян:

  • молоді (на перше робоче місце);
  • учасників бойових дій;
  • самотніх батьків, батьків з інвалідністю;
  • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
  • осіб з інвалідністю;
  • довгострокових безробітних та інших уразливих категорій громадян.

Роботодавцям в Україні повертатимуть частину видатків на зарплати: на кого чекають зміни Роботодавець, який працевлаштує людину, зареєстровану безробітним понад 6 місяців, отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ протягом року, а працевлаштування осіб інших вищезгаданих категорій держава компенсуватиме роботодавцю половину витрат на оплату праці.

Крім того, в Україні впроваджується європейський підхід до виплати допомоги з безробіття відповідно до страхових принципів — чим більший страховий стаж, тим більша тривалість та розмір виплат, які отримує людина.

Ще більше безробітних буде залучено до громадських робіт з відновлення країни, за що вони отримуватимуть більший дохід, ніж допомога з безробіття.

Раніше повідомлялося, які фахівці під час війни одержують найвищі зарплати у Києві.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com