Роботодавцям в Україні компенсуватимуть частину видатків на оплату праці або єдиного соціального внеску (ЕСВ) за сприяння працевлаштуванню безробітних. Відповідний закон №6067 ухвалили у Верховній Раді 21 вересня.
Таким чином, уряд хоче активізувати ринок праці, який під час війни трохи зупинився. Вже було запущено низку програм, що стимулюють створення нових робочих місць та зменшення безробіття в країні. Зокрема, грантові програми на відкриття та розвиток бізнесу та виплата компенсацій роботодавцям за працевлаштування переселенців.
Також новим законом впроваджується виплата компенсації ЄСВ роботодавцям із Фонду з безробіття за працевлаштування таких категорій громадян:
- молоді (на перше робоче місце);
- учасників бойових дій;
- самотніх батьків, батьків з інвалідністю;
- осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
- осіб з інвалідністю;
- довгострокових безробітних та інших уразливих категорій громадян.
Роботодавець, який працевлаштує людину, зареєстровану безробітним понад 6 місяців, отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ протягом року, а працевлаштування осіб інших вищезгаданих категорій держава компенсуватиме роботодавцю половину витрат на оплату праці.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, в Україні впроваджується європейський підхід до виплати допомоги з безробіття відповідно до страхових принципів — чим більший страховий стаж, тим більша тривалість та розмір виплат, які отримує людина.
Ще більше безробітних буде залучено до громадських робіт з відновлення країни, за що вони отримуватимуть більший дохід, ніж допомога з безробіття.
Раніше повідомлялося, які фахівці під час війни одержують найвищі зарплати у Києві.