Звільнення з роботи з ініціативи роботодавця стало ще простішим. Тепер у роботодавців є більше підстав для того, щоби розірвати трудовий договір із найманим працівником та звільнити його з роботи. Зокрема, тепер роботодавець матиме змогу звільнити свого працівника за колабораціонізм і втрату довіри до нього.
Такі розширені права роботодавців містяться у змінах до Кодексу законів про працю, які Верховна Рада вже прийняла за основу.
Зокрема, тепер роботодавець зможе розірвати договір із працівником у тому випадку, якщо працівника засудили до конкретного строку ув'язнення, що унеможливлює його подальше перебування на роботі. Втім, така норма містилась у законі і раніше. А тепер її доповнили ще однією підставою для звільнення – втратою довіри з боку роботодавця до свого працівника.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, роботодавцю дали право на розрив трудових відносин із працівником ще й у таких випадках:
- вчинення працівником, який трудиться на об'єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об'єктах критичної інфраструктури, дій або бездіяльності, які поза сумнівом можуть відноситись до сприяння державі-агресору;
- невиконання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку.
Таким чином, українські роботодавці отримують ще більше прав на ринку праці, аніж вони мали раніше. По суті нині на вітчизняному ринку праці панує майже повна диктатура роботодавців.
Нагадаємо, в Україні офіційно знову поменшало зареєстрованих безробітних