Нові податкові зміни торкнуться, зокрема, українців, які працюють легально і отримують офіційну зарплату. Зокрема, депутати від "Слуги народу" пропонують знизити податкове навантаження на роботодавців та замість трьох податків, які зараз стягуються з роботодавця та працівника, запровадити один.
На сьогоднішній день роботодавець сплачує із зарплати працівника 22% єдиного соціального внеску (ЕСВ), а з працівника утримується 18% у вигляді податку на доходи фізосіб (ПДФО) та 1,5% військового збору (ВЗ). У майбутньому планується замінити ці три податки одним податком зі ставкою 30%. При цьому протягом п'яти років ставку податку планують знижувати на 1% на рік – так, щоб у результаті вона становила 25%.
Альтернативний законопроект підготували депутати від "Голосу". Вони пропонують ставку єдиного податку на трудові доходи встановити на рівні 29% та знижувати її на 3% на рік. Таким чином, через три роки після набуття чинності нововведення ставка податку на працю становитиме 20%.
Якщо зараз, при офіційній зарплаті в 10 000 гривень після обчислення всіх податків українців отримує на руки 8050 гривень "білої" зарплати, то при заміні трьох сьогоднішніх податку (ЄСВ+ПДФО+ВЗ) в один у розмірі 30%, за такої ж зарплати в 10 000 грн умовний працівник отримає на руки 70% усієї суми, або 8540 гривень. Тобто його дохід трохи більше ніж на 6% буде вищим, ніж при сьогоднішньому оподаткуванні.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Доходи людей із високою білою зарплатою під час запровадження нової системи оподаткування можуть скоротитися. Справа в тому, що ЄСВ зараз стягується із суми доходів, яка обмежена 15 мінімальними зарплатами (на 1 січня – 97 500 грн) на місяць.
Наприклад, якщо топ-менеджеру компанії нараховують 200 тис. грн "брудної" зарплати, то зараз роботодавець платить за нього 22% ЄСВ від суми 97 500 грн – 21 450 грн. Отже, витрати роботодавця на такого працівника становлять 221 450 тис. грн, а на руки після сплати ЄСВ (18%) та ВЗ (1,5%) із суми 200 тис. грн той отримає 161 тис. грн. За нового механізму оподаткування податок у 30% стягуватиметься з суми 221 450 грн, і вийде, що на руки високооплачуваний працівник отримає менше, ніж сьогодні: 155 тис. грн замість 161 тис. грн.
Раніше повідомлялося, що українці, які працюють за кордоном, зобов'язані сплатити податки із отриманих в іншій країні грошей.