Робота за кордоном: скільки українців влаштувалися на роботу в Чехії та на які позиції

Українські біженці в Чехії успішно працевлаштовуються на відміну від багатьох інших країн, де є криза на ринку праці навіть для місцевих. Вже близько 100 тисяч українців із початку російсько-української війни знайшли собі роботу у цій країні. При цьому ще близько 6 тисяч біженців перебувають на біржі праці, тобто активно шукають роботу.

Робота за кордоном: скільки українців влаштувалися на роботу в Чехії та на які позиції - today.ua

Якщо брати по областях, то більше українців зараз працевлаштовано у Середньочеському (11603 особи) та Пльзенському (10239) краях, а також у Празі (8773).

За даними міністерства праці та соціальних справ, у Чехії на 10 відкритих вакансій претендує лише 8 безробітних, а отже, в країні практично відсутнє безробіття. Серед усіх країн у Європейському союзі у Чехії найоптимістичніша ситуація з працевлаштуванням.

Робота за кордоном: скільки українців влаштувалися на роботу в Чехії та на які позиції Втікачів на роботу тут беруть. Роботодавці у Чехії пропонують українцям без знання чеської мови здебільшого посади на виробництвах та фабриках, які передбачають фізичну роботу, а також активно набирають сезонних працівників та працівників у сферу обслуговування.

Найчастіше біженці влаштовуються у транспортній галузі та у сфері будівництва, в аптеки та супермаркети, кафе та ресторани. Роботу в Чехії українці можуть шукати на місцевих сайтах Hyperinzerce, DobraPrace, Annonce, Prace, Jobs та багатьох інших. На деяких вакансії окремо вказується, що це робота "для переселенців".

Раніше повідомлялося, що з 2 серпня у Чехії перестало бути безкоштовним медичне страхування для біженців.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua