В Україні зростає кількість сфер, де збільшується попит на фахівців під час війни. Багатьом із них платять зарплати вищі за середні. Експерт Марія Абдулліна під час телемарафону "Єдині новини" розповіла, яка ситуація із вакансіями на ринку праці на сьогоднішній день.
За словами Абдулліної, ринок праці ожив, і станом на середину травня кількість вакансій в Україні перевищує довоєнний рівень. Попит на персонал зростає навіть у прифронтових областях. У великих містах бізнес також поновив свою роботу.
Так, на сьогоднішній день найбільша кількість вакансій, а також найбільша кількість тих, хто шукає роботу, фіксується у Києві. Помітно активізувався ринок праці в Чернівецькій області, Закарпатті, Хмельницькому та Вінниці.
Що стосується сфер, які розвиваються та потребують спеціалістів, то лідирують сфера послуг, в якій можна знайти роботу в ресторанах, кафе та готелях. Також є робота для веб-дизайнерів, 3D-візуалізаторів та медіабаєрів. Представники робочих спеціальностей зараз дуже потрібні. Серед них – слюсарі, електрики, дизелісти. Є вакансії і у сфері будівництва: виконроби, рихтувальники, інженери.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нині найгірша ситуація у туристичній сфері, яка постраждала ще під час коронавірусної пандемії. Однак внутрішній туризм поступово розвивається і знайти роботу в цій сфері можна спробувати.
Зарплати по областях України
Зарплати не у всіх вакансіях відповідають очікуванням претендентів на роботу. Середня зарплата в Україні складає 16 тисяч гривень. Проте по областях, і залежно від вакансії, доходи громадян вирізняються. Наприклад, у Києві та Київській області середня зарплата становить 18 тис. грн, у Львівській – 16 тис. грн, на Одещині – 15,5 тис. грн, у Дніпропетровській та Харківській – 15 тис. грн.
Понад 30 тис. гривень на місяць можуть отримувати водії-міжнародники, бізнес-аналітики, регіональні менеджери, рихтувальники, рієлтори, трактористи, ковалі на молотах, ливарники металів та сплавів.
Раніше повідомлялося, яких фахівців незабаром може замінити на робочому місці штучний інтелект.