Робота в Німеччині, Польщі, Англії і Чехії: які потрібно мати документи для легального працевлаштування

Автор: Марченко Любов

Українці, що опинилися за кордоном через війну в рідній державі, у багатьох випадках не вдовольняються скромною допомогою, яку платять країни, що надали їм прихисток, а шукають там роботи. Робота в Німеччині, Польщі та інших країнах має свої особливості, як за оплатою, так і за специфікою працевлаштування.

Робота в Німеччині, Польщі, Англії і Чехії: які потрібно мати документи для легального працевлаштування - today.ua

Популярний портал OLX Робота узагальнив вимоги до працевлаштування в різних країнах Європи та розповів, які вимоги ставлять до шукачів роботи у Німеччині, Польщі, Чехії та Великобританії.

Польща

У Польщі знайшли собі притулок найбільше біженців з України. Та, попри такий наплив іноземців, польський уряд запевняє, що тамтешні роботодавці знайдуть роботу для всіх охочих. Середня зарплата, на яку там можуть розраховувати українці, становить 32 тисячі в гривнях. Це - не вельми багато для Євросоюзу. Зате умови для прийому на роботу мінімальні: треба зареєструватись або на кордоні при в'їзді в Польщу, або вже всередині країни у будь-якій місцевій адміністрації. Оце й усе.

Німеччина

Німецькі роботодавці пропонують українцям приблизно вдвічі менше вакансій, аніж польські. Зате середня зарплата у них – 50 тисяч гривень на місяць. І це – дуже непогана платня. Але процедура працевлаштування трохи складніша, ніж у Польщі. Упродовж 90 діб біженці мають отримати в посольстві спеціальну посвідку, яка дасть їм право залишатись у Німеччині упродовж року. Згодом цей строк можна продовжити ще на два роки. Ця довідка, крім права на проживання, дає ще й право на безплатне користування послугами Агенції з працевлаштування.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Робота в Німеччині, Польщі, Англії і Чехії: які потрібно мати документи для легального працевлаштування

Чехія

У Чехії середня зарплата становить 40 тисяч гривень. Вакансій для наших громадян там не бракує, як і в Польщі. І влаштуватись на роботу там можна без проблем. Із 21 березня переселенцям з України не потрібно ні візи для перебування в цій країні, ні дозволу на проживання.

Великобританія

У Великобританії можна заробити найкраще. Тамтешня середня зарплата на наші гроші становить 75 тисяч гривень. Звісно, що заради таких грошей доведеться трохи пометушитись, щоб отримати дозвіл на перебування в цій країні і роботу. Щоби приїхати до Великобританії, треба мати візу та когось із членів родини на території Британії, хто готовий буде прийняти біженця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Можна також їхати й не до родичів, але тоді хтось із громадян Великобританії має виявити бажання прийняти біженця у себе і надавати йому притулок, принаймні, упродовж півроку. Якщо цих умов не дотриматись, то прибулець матиме в Англії статус нелегала. А з таким статусом про роботу годі й мріяти.

Нагадаємо, в Угорщині біженцям з України максимально спростили процедуру працевлаштування.