Today.ua

“Робота схожа на пекло“: українські біженки зізналися, скільки заробляють на полуниці у Польщі

Українські біженки зізналися, скільки заробляють у Польщі на збиранні полуниці. Вони назвали таку роботу дуже складною та порівняли з пеклом.

Одним із найпопулярніших напрямків працевлаштування в Польщі є збирання ягід. Таку роботу часто обирають українські біженці, які не знають мови та не мають кваліфікації. Заробітчани обговорили свою зайнятість в одній із груп у соціальній мережі Facebook.

Зазначено, що один зібраний кошик ягід приносе працівникам дохід у розмірі 26 гривень. Робочий день – від 12 до 14 годин, який починається о 6.00. Вихідний – один на тиждень. Умови важкі, тому що потрібно постійно перебувати на спеці та у незручному положенні.

Українка Людмила Свята поділилася враженнями від роботи на полях. У неї почалися проблеми зі здоров'ям через сильну втому:

"Робота дуже важка. Найгірша, яка може бути. Таку роботу не можна порекомендувати навіть ворогові. Це схоже на пекло".

Інша інтернет-користувачка Ксюша Велемець зазначила, що працювала так два роки - з 6 ранку і до 19:

"Заробити можна добре, але дуже важко. Коліна болять і досі", - поділилася жінка.

Багато хто стверджує, що сезонна робота в Польщі добре оплачується, але вона підходить лише найвитривалішим людям. Це складна фізична праця. При цьому деяким вона видається цілком прийнятною.

Любов Сидорчук підкреслила, що в перший тиждень "все болітиме", зате потім "піде як по маслу":

"Головне, щоб було що збирати і нормальний колектив".

Українські біженки діляться у соцмережі контактами роботодавців. Вказано, що житло можна отримати безкоштовно, а харчування буде за власний кошт. Серед обмежень – вживання алкоголю, людей із залежністю працевлаштовувати не хочуть.

Зарплати українців у Польщі

За даними аналітичного центру Gremi Personal, наші співвітчизники отримують у Польщі щонайменше 17 злотих на годину.

Мінімальна зарплата на місяць становитиме близько 3800 злотих (25,1 тисячі гривень). Фізична робота оплачується краще – 4000 злотих (26,5 тисячі гривень). Висококваліфіковані фахівці можуть розраховувати на 4500 злотих (29,8 тисячі гривень).

Роботу з високою оплатою пропонують без знання мови – у сфері обслуговування, на підприємствах харчової промисловості, на логістичних складах. Мінімальна оплата праці – оператори машин на виробництві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки коштують основні продукти в Україні та Польщі – багато асортиментних позицій за кордоном дешевші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ