Річні тарифи на газ: на яку знижку можуть розраховувати українці влітку

Постачальники газу опублікували 25 квітня свої річні тарифи, згідно з якими ціна на газ для українців з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року коливатиметься в межах від 7,88 грн до 13,5 гривень за кубометр. Додатково споживачам потрібно буде заплатити ще 2-2,5 грн за розподіл газу. Українцям повідомили, що річні ціни на газ протягом року можуть змінюватися у бік зниження, а влітку на них чекатимуть знижки.

Річні тарифи на газ: на яку знижку можуть розраховувати українці влітку - today.ua

Більшість постачальників газу на даний час встановили ціну на газ для населення на рівні 7,99 гривень за кубометр. Така ціна буде утримуватися протягом року. Є ряд газових компаній, у яких цінники набагато вище: від 10,2 грн до 13,5 грн за кубометр. Але українці можуть самі обирати собі постачальника, а постачальник в свою чергу може протягом року пропонувати своїм клієнтам вигідні пропозиції на купівлю газу. При цьому, переході на річний тариф всі пільги та субсидії громадян будуть збережені.

Річні тарифи на газ: на яку знижку можуть розраховувати українці влітку

Очікується, що влітку, коли ціни на імпортований в Україну газ різко підуть на спад, облгаззбути зможуть запровадити аукціони з продажу газу за ціною, нижчою, ніж запропонована у квітні. Це означає, що українці зможуть закупити газ дешевше, ніж за 7,99 грн за кубометр, або за 7,96 грн, скільки запропонував "Нафтогаз". Акція буде називатися "Твій газ на зиму". Але поки що невідомо, якою буде ціна. Ймовірно, про це стане відомо вже у червні.

Минулого року з червня по вересень українці могли зарезервувати для себе будь-який об’єм газу за акційною літньою ціною і використати його з 1 жовтня 2020 року до 31 березня 2021 року. Акційна пропозиція діяла протягом трьох етапів – ціна коливалася в межах від 4,49 грн за кубометр до 5,49 грн – це майже вдвічі менше, ніж вартість газу, що сформувалася у січні 2021 року. Наразі ціни на газ виросли майже вдвічі, тому подібна акція стане для українців порятунком. Вони зможуть запастися газом на опалювальний сезон, зєкономивши при цьому суттєві суми.

Нагадаємо, у кого з постачальників найнижчі та найвищі річні тарифи на газ с 1 травня.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua