Названо реальну зарплату, яку платять українцям у Німеччині, Польщі, Ізраїлі, Чехії та Великій Британії

Автор: Марченко Любов

Біженці з Україні мають право в Європі та інших країнах не лише на тимчасовий притулок і соціальну допомогу, але й на працю. Щоправда людям, які не знають мови, зазвичай вдається лише влаштуватись на вакансії, що не потребують високої кваліфікації. Але й там можна заробити значно більше, ніж вони отримували в Україні.

Названо реальну зарплату, яку платять українцям у Німеччині, Польщі, Ізраїлі, Чехії та Великій Британії - today.ua

Найбільше наших біженців знайшли собі притулок у Польщі. Чимало українців опинилось також у Німеччині, Чехії, Великобританії та Ізраїлі. Саме там вони шукають собі роботу. У кожній з цих країн вони можуть орієнтуватись на якийсь певний середній рівень зарплати, яку пропонують у вакансіях, що доступні мігрантам з нашої країни.

Польща

Польща прийняла у себе найбільше українців. Так, уже на початку травня там було зареєстровано 400 тисяч українських громадян, які отримали польський ідентифікаційний номер (PESEL). Тоді ж на сайтах із працевлаштування було розміщено 572 вакансії для шукачів роботи в Польщі. Середня зарплата, на яку тут можна розраховувати – 4900 злотих або 32 144 гривні.

Реєстрація біженців відбувається при в'їзді на польському прикордонному пункті або після прибуття на місце тимчасового проживання в місцевій адміністрації. Біженці можуть перебувати в Польщі і працювати без додаткових документів до 18 місяців.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Німеччина

У Німеччині на початку травня налічувалось 280 тисяч біженців з України. Багато з них також вирішили не вдовольнятись допомогою, що передбачена біженцям, а знайти собі роботу. На початку травня було опубліковано 329 вакансій для роботи в цій країні. Середня зарплата, на яку можуть розраховувати наші громадяни в цій країні – 1640 євро. Це 50 381 гривня.

Названо реальну зарплату, яку платять українцям у Німеччині, Польщі, Ізраїлі, Чехії та Великій Британії

Реєстрація біженців, які не мають візи, відбувається на основі заяви за місцем проживання. Біженці отримують посвідку на тимчасове проживання в цій країні. Цей документ дає їм право перебувати в Німеччині упродовж двох років, а також дає право на допомогу з працевлаштування.

Чехія

Невелика Чехія прийняла в себе 320 тисяч українців. Це – найбільша питома вага переселенців у порівнянні до чисельності власного населення. На початку травня тут було близько 150 пропозицій з пошуку роботи. Середня зарплата, на вакансіях, що доступні українцям – 31 725 крон (40 тисяч гривень).

Особливості реєстрації полягають у тому, що українці, які мають шенгенську, сезонну або спеціальну робочу візу, термін якої добігає кінця, мають право подати заявку на довгострокову візу. Ну, а ті, в кого візи не було взагалі, з 21 березня отримали право працювати в Чехії без усякого отримання дозволу.

Велика Британія

Велика Британія не є членом Євросоюзу, отже норми ЄС на неї не поширюються. Але в Британії є свої преференції для біженців з України. Найпривабливіша з них – високий рівень зарплати, на яку можуть розраховувати українці. Вона становить 2000 фунтів стерлінгів або 75 000 гривень. На популярному порталі OLX українцям пропонують 118 вакансій.

З реєстрацією тут дещо складніше, ніж у країнах Євросоюзу. Сюди приймають українців, що мають родичів, які проживають у Британії, але попервах вони мають отримати візу на в'їзд до Великобританії. Є ще один спосіб, який дозволяє тимчасово оселитись у Великій Британії без візи і навіть влаштуватись там на роботу. Але для цього слід спочатку знайти там спонсора-резидента, який буде готовий українцеві надати безкоштовно житло на півроку.

Ізраїль

Ізраїль також не є членом Євросоюзу, і сюди потрапити складніше, аніж в ЄС. Однак в Ізраїлі дуже непогано можна заробити. Тому він приваблює наших співвітчизників. Середня зарплата, на яку тут можна розраховувати, становить 9630 шекелів або 85 000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Реєстрація. Для того, щоб отримати тут роботу, слід мати робочу візу. Той, хто таку візу має, може запросити в Ізраїль членів своєї сім'ї. Але вони матимуть право на перебування там лише в статусі туристів, і тільки 90 днів.

Нагадаємо, стало відомо, які вакансії і зарплати найчастіше пропонують у Німеччині біженцям, що не знають мови.

Головне