Верховна Рада ухвалила нові правила, що стосуються робити обмінників. Тепер кожен пункт, що здійснює обмін валюти, буде платити авансові внески податку на прибуток. Величина внесків відрізняється для населених пунктів із різною кількістю жителів.
Зміни до правил роботи обмінників ухвалені в законі №7655, прийнятому парламентом. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк.
Отже, тепер для обмінників діятимуть нові правила, які змусять їх дбати про вищі доходи від валюто-обмінних операцій. Пункти обміну валюти муситимуть щомісячно платити аванс із доходу на прибуток. Розміри авансових внесків залежатимуть від чисельності жителів того чи іншого населеного пункту, в якому функціонує обмінник.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Встановлені наступні розміри авансових внесків:
- Для населених пунктів із чисельністю жителів понад 50 тисяч – 3 (три) мінімальні зарплати (на сьогодні це становить 20 100 гривень).
- Для населених пунктів із чисельністю менше 50 тисяч – 1 (одна) мінімальна зарплата (6700 гривень).
Ініціатором цього закону був голова Комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Закон вступить у дію з 1 січня 2023 року.
Втім, у коментарях до публікації Железняка, деякі українці вже заявили, що з новим податковим навантаженням багато обмінників не виживуть. І зрештою це призведе не до збільшення податкових надходжень, а навпаки, до їхнього зменшення.
"Більшість невеликих обмінних пунктів зачиняться, бо не витримають такого податкового навантаження, хтось піде в тінь, тисячі касирів стануть до центру зайнятості", - коментують новий закон підприємці.
Нагадаємо, українцям порадили, в яку валюту треба якомога швидше перевести заощадження.