Рада остаточно узаконила в Україні платну медицину: на що тепер доведеться заощаджувати гроші

Автор: Марченко Любов

В Україні повсюдно впроваджується платна медицина. Рада узаконила плату за висококваліфіковані медичні послуги. Розмір плати будуть встановлювати медичні заклади, які надаватимуть ці послуги.

Рада остаточно узаконила в Україні платну медицину: на що тепер доведеться заощаджувати гроші - today.ua

Рада сказала безплатній медицині "остаточне прощавай", ухваливши в другому читанні законопроект №6306 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги. Цей закон, зокрема, передбачає, переведення високоспеціалізованих медичних послуг на платну основу. Про це йдеться в інформації видання sud.ua.

За таке рішення віддали свої голоси 248 народних обранців. Ініціаторів у цього законопроекту також немало. Першим у списку йде голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Що передбачає новий закон?

Новий закон виключає зі списку безоплатної медичної допомоги (допомоги, що надається за бюджетний кошт) надання третинної медичної допомоги. Третинна – це високоспеціалізована медична допомога, що потребує сучасних методів діагностики і високого професіоналізму медиків. При цьому залишається виключення: медичну допомогу у зв'язку з вагітністю і пологами надаватимуть за бюджетний кошт.

Популярні зараз

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

Що входить до третинної медичної допомоги?

Третинна медична допомога може надаватись як в умовах стаціонару, так і в амбулаторних умовах планово або ургентно.

Третинна допомога включає в себе такі медичні послуги:

  • надання консультації, проведення діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, ведення фізіологічних станів (під час вагітності та пологів) із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності;
  • направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації.

Рада остаточно узаконила в Україні платну медицину: на що тепер доведеться заощаджувати гроші

Які наслідки цього закону?

Всі медичні процедури, які потребують високотехнологічного медичного обладнання та високої кваліфікації медиків відтепер абсолютно законно будуть платними.

Медичні заклади самі встановлюватимуть плату за свої послуги. Але при цьому за словами Михайла Радуцького уряд обмежить рентабельність таких послуг.

Характерно, що іще до ухвалення цього закону медичні заклади встигли прикинути вартість окремих послуг і навіть затвердити їх в документах. Наприклад, у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі вже визначились із вартістю окремих обстежень, і вони затвердженні розпорядженням  голови Хмельницької ОВА Сергієм Гамалієм.

Отже, плата за послуги в цьому закладі передбачена така (усі суми наводяться без ПДВ):

  • сканування кісток скелета та статична сцинтиграфія кісток з генератором коштуватиме - 1 513 гривень;
  • динамічна реносцинтиграфія (визначення функції нирок) з генератором - 1 423 гривні;
  • сцинтиграфія щитоподібної залози з генератором – 1 086 гривень 50 копійок.

Щоправда, йдеться про вартість діагностики, яка проводиться за зверненням громадян, без направлення лікаря. Та навряд чи людина "з вулиці" може із власної примхи призначити собі такі, дуже специфічні, обстеження.

До речі, в статті 49 Конституції України, чергову річницю якої ми нещодавно відзначили, записано:

"Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Примітно, що новий закон має на меті саме удосконалення надання медичної допомоги українцям. До речі, законопроект був поданий у Верховну Раду не у важкий воєнний час, коли державна казна спорожніла, а ще до війни – 12 листопада 2021 року.

За таких умов єдине, що залишається незаможним українцям – питати діагноз в астрологів, які прогнозують вже в липні проблеми зі здоров'ям у кількох знаків Зодіаку.