“Укрзалізниця“ вводить обмеження для невакцинованих громадян: як зміняться правила перевезень з 21 жовтня

"Укрзалізниця" змінить правила проїзду в пасажирських поїздах з 21 жовтня. Згідно з новими карантинним правилами, при посадці на потяг провідник буде перевіряти у пасажира не лише наявність квитка, а й COVID-сертифікат, або ПЛР-тест / тест на антиген.

“Укрзалізниця“ вводить обмеження для невакцинованих громадян: як зміняться правила перевезень з 21 жовтня - today.ua

Пасажирів, які не матимуть при собі "коронавірусних" документів, не пускатимуть в потяги. Провідник має право відмовити таким пасажирам в проїзді.

У поїздах "Інтерсіті" перевірка документів буде проводитися не тоді, коли всі пасажири будуть вже в поїзді. За новими правилами, пред'являти всі документи потрібно буде на пероні.

Таким чином, всім, хто збирається подорожувати по Україні після 20 жовтня потрібно заздалегідь спланувати здачу ПЛР-тесту / тесту на антиген. З цієї дати перевезення в областях, які потраплять в "червону" карантинну зону, будуть здійснюватися лише для вакцинованих пасажирів. В "жовтій" та "помаранчевій" зонах проїзд буде дозволено і за наявності негативних тестів.

Дані вимоги торкнуться і авіаційного транспорту та міжобласних автобусних поїздок, проте не торкнуться електричок. Водії і екіпаж транспорту також повинні бути вакцинованими, або мати при собі результати COVID-тестів. Відповідальність за порушення водіїв, екіпажу і пасажирів буде нести перевізник.

"Укрзалізниця" в найближчому майбутньому планує розгорнути експрес-лабораторії, де будуть тестувати пасажирів на коронавірус безпосередньо перед поїздкою.

Раніше Віталій Кличко пригрозив пускати в громадський транспорт лише вакцинованих громадян.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua