ПриватБанк та Ощадбанк видаватимуть українцям доступні іпотеки на житло: де і як подати заявку

В Україні з 1 жовтня стартувала програма "Доступна іпотека". Подати заявку на іпотечне житло під 3% річних певні категорії населення можуть за допомогою послуги "єОселя" на порталі "Дія".

ПриватБанк та Ощадбанк видаватимуть українцям доступні іпотеки на житло: де і як подати заявку - today.ua

На сьогоднішній день до програми доступного житла приєдналися такі банки:

  • Ощадбанк
  • ПриватБанк
  • Укргазбанк
  • Скай банк
  • Глобус Банк

Завдяки рішенню уряду, силовики, ветерани, внутрішньо переміщені особи, медики та педагоги можу стати власниками нового житла, взявши іпотеку з мінімальним початковим внеском 30%. Термін дії іпотеки – 20 років.

Наразі програма працює у тестовому режимі, а у другій половині жовтня готується масовий запуск. Подати заявку на іпотеку можна після реєстрації в особистому кабінеті на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису "Дія. Підпис" або BankID.

Потім потрібно вибрати послугу "єОселя". Виберіть категорію заявника, до якої ви належите за місцем працевлаштування. Претендувати на отримання іпотеки можуть лише громадяни України, які належать до однієї із категорій, визначених у п. 3 Постанови Кабінету Міністрів № 856 від 2 серпня 2022 року.

ПриватБанк та Ощадбанк видаватимуть українцям доступні іпотеки на житло: де і як подати заявку

У заявці на іпотечне житло потрібно вказати свій сімейний статус, дані іншого члена подружжя, якщо ви перебуваєте в офіційному чи цивільному шлюбі, кількість неповнолітніх дітей віком до 18 років, які з вами проживатимуть, та середньомісячний дохід сім'ї.

Також потрібно залишити інформацію про бажане житло та банк, до якого заявник хоче надіслати запит на іпотеку.

Заповнена заява буде доступна у розділі "Зверніть увагу" у кабінеті на порталі "Дія".

Заява може бути у роботі у банку до 3 робочих днів. За результатами розгляду даних банк зв'яжеться із заявником телефоном або електронною поштою та повідомить про наступні кроки.

Раніше повідомлялося, які категорії громадян першими зможуть скористатися програмою "Доступна іпотека".

ДЖЕРЕЛОinformator.ua