"ПриватБанк", "ОщадБанк" та інші великі банки України повідомили, що невдовзі вони будуть змушені брати зі своїх клієнтів плату за обслуговання їхні карток. Причому сумарна річна плата буде доволі відчутною для незаможних клієнтів.
Причиною такого непопулярного кроку банкірів "ПриватБанку", "Ощадбанку" та інших може стати новий законопроект, який стане законом, якщо його проголосують у Верховній Раді. Йдеться про законопроект №4364, яким буде відчутно знижено плату за еквайринг. Верховна Рада, на вимогу рітейлерів, має намір обмежити відсоток, які вони сплачують банкам за безготівкові розрахунки в торгівлі.
Якщо банкірів змусять зменшити цей відсоток, то банки зазнають великих фінансових втрат і будуть змушені скорочувати свої видатки, а також шукати нові джерела доходу. Ясно, що нові джерела доходу вони можуть шукати лише в своїй сфері. А отже, доведеться згортати програми лояльності та підвищувати плату за свої послуги.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зокрема, річна вартість обслуговування однієї банківської картки ляже на плечі клієнтів, і вона становитиме понад 200 гривень, що доволі відчутно для клієнтів-пенсіонерів або інших людей із невеликими статками.
Крім того, в "Ощадбанку" і "ПриватБанку" заявили, що будуть змушені відмовитися від таких популярних платіжних сервісів як Google Pay та Apple Pay. Адже після ухвалення цього закону українським банкам буде не вигідно з ними співпрацювати.
Нагадаємо, "ПриватБанк", "Ощадбанк" та інші масово блокують рахунки своїх клієнтів. Так трапляється через те, що їх зобов'язали відстежувати сумнівні транзакції. І все, що видається їхнім пошуковим системам сумнівним, відразу блокується.