Глава НБУ у своєму недавньому інтерв'ю повідомив, що ПриватБанк мають намір якнайшвидше виставити на продаж. І звісно, в багатьох клієнтів вже зараз закралася думка, чи не час шукати собі іншу іншу банківську установу, адже новий власник може виявитись не таким прихильним до клієнтів, як держава. І не знати, що тоді може статися с депозитами, кредитами та й просто із зарплатними рахунками.
Єдине, що зараз гальмує процес продажу – це судові позови, в яких фігурує ПриватБанк, І доки їм не буде покладено край, продаж не відбудеться. Однак наша влада дуже сподівається, що до кінця 2021 року ПриватБанк відсудиться з усіма, і буде готовий до продажу.
Отже, чи треба клієнтам ПриватБанку вже шукати "запасні аеродроми"?
Насамперед слід усвідомити, що процес купівлі-продажу банку – це така сама торгова оборудка, як і продаж іншого майна. Будь-який новий власник, який придбав це майно, дбатиме про те, щоб воно йому приносило зиск. А інакше - навіщо було купувати? Отож, і новий власник (або власники, якщо їх буде декілька) дбатимуть про те, щоб їхня покупка була успішною.
Звісно, що успішність банку – це похідна від лояльності його клієнтів, адже без клієнтів банк – ніщо. Це просто стіни і порожні приміщення. Тому клієнтами слід розуміти, що новий власник буде їх любити, берегти і робитиме все, щоб у них ніколи навіть думки не виникло щодо переходу до іншого банку.
Чи будуть для клієнтів якісь зміни при зміні власника ПриватБанку?
Тут можливі дві відповіді:
- ні, не буде ніяких змін;
- так, зміни будуть.
Причому перший варіант гірший за другий. Хоча для клієнтів, які звикли до банку, він також непоганий. Попервах може не бути ніяких змін. Навіть більше: клієнти не відчуть, що там "у верхах" щось відбулося.
В другом випадку, якщо зміни будуть, то вони будуть лише позитивні. Адже новий власник має якось доводити клієнтам, що він ефективніший за попередника, бо інакше вони можуть розбігтися. Отже, ставки по депозитах можуть стати трішки вищими, а відсотки, як треба сплачувати по кредитах - трохи зменшитись. А система Приват24 може стати ще зручнішою для клієнта.
Отже, в будь-якому випадку очікувати негативних змін не варто. Тим більше, що ПриватБанк – дуууже ласий шматок, і його аби кому держава не продасть, а лише інвестору, який має грубі гроші. Наша влада сподівається, що то буде іноземний інвестор. А у них там люди, які мають великі гроші, зазвичай чогось вартують як управлінці та професіонали своєї справи (сподіваємось, що колись так буде і в нас, - авт.).
Нагадаємо, крім ПриватБанку, держава також має намір поспродувати повністю або частково й інші потужні українські банки, які поки перебувають у державній власності. Зокрема, "Ощадбанк" та "Укргазбанк". Глава Нацбанку каже, що уряд хоче упродовж найближчих п'яти років зменшити державну частку в банківському секторі з 55 до 25%.