ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки змінять умови видачі кредитів

Автор: Марченко Любов

Через війну в України похитнулась стабільність фінансової системи. Зростає кількість неповернених кредитів. Більшість банків наразі функціонують у звичному режимі, але тримати удар їм дедалі важче. Через це вони підвищують кредитні ставки, а також посилюють вимоги до позичальників. Жорсткі умови видачі кредитів запроваджують у себе ПриватБанк, Ощадбанк та інші популярні українські банки.

ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки змінять умови видачі кредитів - today.ua

Отже тепер отримати кредит зможуть лише позичальники із незаплямованою кредитною історією, розповідає gsminfo.

Період, коли банки та інші фінустанови, були готові роздавати кредити населенню направо й наліво, канув у Лету. Відтепер банки будуть дуже виважено підходити до кредитування громадян. Якщо у позичальника є неповернені кредити або великі затримки з поверненням грошей, то кредит йому не дадуть.

Крім того, змінюють й умови позики. У зв'язку з тим, що зростають процентні ставки за депозитами, банки вимушені підвищувати ставки і за кредитами. Тобто дешевих кредитів тепер не буде. І перш ніж узяти позику, клієнт ретельно муситиме зважити, чи зможе він повертати гроші, взяті під високі відсотки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки змінять умови видачі кредитів

Попит на кредити впав не тільки через обмеження з боку банків

Багато українців, які до війни охоче брали як іпотеку, так і недорогі побутові кредити, тепер не готові так ризикувати. По-перше, через те, що у війну ніхто не може гарантувати збереження придбаного майна. По-друге, у людей різко скоротились доходи, а дехто й узагалі втратив роботу. По-третє, як уже було зауважено, у ПриватБанка, Ощадбанка та інших банків зросли кредитні ставки. І при цьому банки не готові давати позику на довгий період. Тому строк повернення кредитів став коротшим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, кредитування в Україні активно йде на спад. А вслід за ним почнуть скорочуватись і депозитні вклади. Таким чином, для того, щоб відновити колишні умови кредитування, банкам знадобиться не один рік. А поки що, більшості українців доведеться навчитися жити "на свої", а не на позичені гроші.

Нагадаємо, в Україні намічаються проблеми у вкладників великого банку.

Головне