Проходження ВЛК під час мобілізації: з якими хворобами не вдасться уникнути призову

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні розширили перелік установ, де можуть організувати військово-лікарські комісії. Також тепер установи Міноборони України матимуть доступ до всіх обстежень та хвороб військовозобов'язаних. Так, це дозволить уникнути нових раптових діагнозів у призовників під час проходження ВЛК.

Проходження ВЛК під час мобілізації: з якими хворобами не вдасться уникнути призову - today.ua

Українці, які мають проблеми зі здоров'ям, можуть розраховувати на відстрочку або звільнення від мобілізації. Після отримання повістки та прибуття у військкомат, усіх громадян відправляють на проходження військово-лікарської комісії, щоб визначити їхню придатність до служби.

Якщо у призовника є якісь хронічні захворювання, на медкомісії потрібно мати з собою всі документи, що підтверджують хворобу, щоб можна було максимально точно встановити правильний діагноз. Потрібно простежити, щоб діагноз був прописаний у медичному висновку саме так, як потрібно для надання відстрочки від служби.

Проходження ВЛК під час мобілізації: з якими хворобами не вдасться уникнути призову

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Якщо поставлений ВЛК діагноз буде відповідати одному з поданих у списку захворювань, члени медкомісії зроблять запис про непридатність до проходження служби та виключення з військового обліку. Такому призовникові видадуть відстрочку від служби щонайменше на півроку.

Медичні установи, які працюють у системі Міноборони, незабаром матимуть доступ до електронних медичних карт пацієнтів цивільних медустанов, тобто до історії їхніх хвороб. Це означає, що уникнути мобілізації через "раптові хвороби" військовозобов'язані більше не зможуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За новими правилами, військово-лікарську комісію (ВЛК) призовники можуть проходити не лише при Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а й у цивільних медустановах, тобто при лікарні та поліклініці за місцем проживання.

Військовозобов'язані зможуть записатися на комісію через електронну чергу на конкретну годину, що зменшить натовп людей під кабінетами лікарів.

Раніше повідомляли, що в Україні мобілізують обмежено придатних чоловіків.