Продавці переписали ціни на огірки: у магазини почали надходити овочі з українських теплиць

В Україні, вже вкотре, зросли ціни на огірки. Зараз за кіло тепличних українських огірочків правлять понад півтори сотні гривень. Водночас, огірки, привезені з Туреччини, коштують значно дешевше.

Продавці переписали ціни на огірки: у магазини почали надходити овочі з українських теплиць - today.ua

Чому так дорого коштує вітчизняна теплична продукція, розповіли аналітики проекту EastFruit.

Справа в тому, що через регулярні ракетні атаки і великий брак електроенергії багато виробників тепличної продукції взагалі вагались щодо доцільності початку сезону нинішньої зими. Дехто, таки, зрікся цих планів. А хтось усе ж вирішив ризикнути і не погадав.

Зараз ціна на огірки дозволяє виробникам непогано заробити на своїй продукції. Після паузи на вітчизняному ринку тепличної продукції у продаж почали надходити перші українські огірочки. Вони смачні і зваблюють покупця хрусткою свіжістю.

Продавці переписали ціни на огірки: у магазини почали надходити овочі з українських теплиць

Але й віддати за такий овоч доведеться немало. На сьогодні ціни на огірки українського виробництва становлять від 120 до 160 грн/кг. Водночас, турецькі огірки коштують значно дешевше: від 100 до 120 грн/кг.

Вітчизняні виробники пояснюють таку різницю в ціні двома причинами:

  • український огірок якісніший та смачніший;
  • затрати на виробництво тепличної продукції цьгоріч в Україні дуже високі.

Через високі затрати на вирощування тепличних овочів виробники змушені підвищувати ціни. Але й на такий товар знаходиться свій покупець. Причому розкуповують вітчизняні огірочки доволі охоче. І це, попри те, що цьогоріч ціни на огірки на 35% вищі за минулорічні о цій порі. Щоправда, торік українські виробники почали продавати власну продукцію вже з перших чисел лютого, тобто на пару тижнів раніше, ніж цьогоріч.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що через землетрус у Туреччині ціни на тепличні овочі взагалі цьогоріч будуть вищими, ніж торік.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua