Правила мобілізації переписали: що зміниться вже за кілька днів

Автор: Марченко Любов

В Україні діє воєнний стан та проходить загальна мобілізація громадян. І те, й інше триватиме, принаймні, до 18 серпня. При цьому з 1 червня правила мобілізації стануть жорсткішими, а уникнути її стане ще важче.

Правила мобілізації переписали: що зміниться вже за кілька днів - today.ua

Про те, що зміниться, для військовозобов'язаних українців повідомляє znaj.ua з посиланням на інформацію від ТЦК та інших силових відомств.

Повідомлення про мобілізацію видаватимуть не лише співробітники ТЦК

Це зможуть робити також представники інших силових органів, а також органів влади. Зокрема право на видачу повістки надається:

  • співробітникам ТЦК;
  • співробітникам СБУ;
  • співробітникам Служби зовнішньої розвідки;
  • представникам місцевих органів влади;
  • главам підприємств;
  • працівникам дипломатичних установ за кордоном.

Де можуть видати повістку?

Її можуть видати у будь-якому публічному місці. При цьому працівники ТЦК відразу перевіряють, чи має у своєму розпорядженні військкомат уточнені дані про конкретну людину. Йдеться про дані, які мають бути уточнені після 24 лютого 2022 року. Якщо з'ясується, що за цей час чоловік так і не дійшов до військкомату, йому дадуть повістку для явки до ТЦК з метою уточнення військово-облікових даних.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Правила мобілізації переписали: що зміниться вже за кілька днів

При цьому з 1 червня співробітники ТЦК зможуть вручати повістки всім чоловікам – незалежно від того, хто до якого військкомату приписаний.

Закон не дозволяє оскаржити вручення повістки. Тобто, у будь-якому разі чоловік, який отримав повістку, зобов'язаний з'явитися на той час і в те місце, яке вказане в порядку денному.

Хто підлягає мобілізації?

Мобілізації підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше визнані придатними або обмежено придатними до військової служби. Причому немає значення, чи мають вони досвід військової служби. Якщо досвіду вони не мають, але їх вирішать призвати до лав ЗСУ, то перед відправленням на фронт вони мають пройти обов'язкове навчання.

Зокрема, з 1 червня підлягатимуть мобілізації такі категорії громадян:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • придатні та обмежено придатні за станом здоров'я під час воєнного стану чоловіки віком від 27 до 60 років без досвіду військової служби;
  • придатні та обмежено придані за станом здоров'я під час військового стану чоловіка з досвідом військової служби віком від 18 до 60 років;
  • зняті з військового обліку чоловіки віком від 18 до 60 років, які визнані придатними або обмежено придатними за станом здоров'я під час воєнного стану рішенням ВЛК, які не вчинили тяжкого злочину.

З цих правил випливає, що мобілізації підлягають навіть ті, кого в мирний час було визнано обмежено придатним до військової служби. Тобто люди, яким здоров'я не дозволяє нести військову службу. Однак таке обмеження діяло у мирний час. А під час воєнного стану навіть обмежено придатні громадяни можуть нести військову службу.

Нагадаємо, крім того, з 1 червня для чоловіків посилюють правила виїзду за кордон.

Головне