Працівникам, що мають бронь від мобілізації, почали приносити повістки

В Україні почали приносити повістки працівникам підприємств, які мають бронь від мобілізації. Бізнес занепокоєний. Якщо найдосвідченіших професіоналів заберуть до війська, їх не буде ким замінити. Через це підприємці, що входять до Європейської Бізнес Асоціації звернулись до прем'єра Дениса Шмигала із проханням щодо продовження бронювання спеціалістів ще хоча би на місяць.  

Працівникам, що мають бронь від мобілізації, почали приносити повістки  - today.ua

Чому їм так потрібен саме цей місяць, розповідається в прес-релізі, який публікує agroperspectiva.

Наприкінці січня цього року Кабмін прийняв постанову №76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Ця постанова містить новий Порядок бронювання військовозобов'язаних громадян. Зокрема, цей порядок передбачає, що для спеціалістів, які отримали бронь до виходу цієї нової постанови, надані їм відстрочки залишаються чинними до закінчення строку їхньої дії.

Але справа в тому, що нова постанова вже є, а механізм її дії ще до кінця не визначений. Залишається чимало питань, на які поки що немає відповіді.

"Наприклад, за останньою інформацією місцева влада та Міністерства мають визначити критерії критичності для своїх напрямків, регіонів. Більше того, за деякими критеріями для підприємств є неоднозначною можливість надати інформацію (наприклад, щодо подання податкової звітності за останній квартал, оскільки строк подання звітності ще не настав). Тож, за попередніми оцінками бізнесу, процедура бронювання працівників за новим Порядком буде тривати близько одного місяця", - йдеться в прес-релізі.

Працівникам, що мають бронь від мобілізації, почали приносити повістки

Та, на жаль, у багатьох підприємців та їхніх працівників уже немає цього місяця на "притирання" нової постанови до реального життя. Адже в багатьох спеціалістів строк дії броні, після кількох пролонгацій, спливає вже в лютому. Отже, вони втратять право на відстрочку від призову, яке було їм надано за старою процедурою, але ще не встигнуть набути такого права за новою.

А от військкомати марно часу не гають. Вони чітко відстежують, коли в таких працівників спливає термін дії броні, і вже заздалегідь готують для них повістки.   

"За інформацією від бізнесу, є непоодинокі випадки коли таким працівникам територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки було видано повістки із вимогою щодо прибуття до ТЦК та СП на наступний день після спливу строку відстрочки (наприклад, повістка видана на 16 лютого 2023 року, а строк дії відстрочки спливає 15 лютого 2023 року)", - повідомляють у прес-релізі.

Отже, через те, що нова постанова гальмує, багатьох критично важливих фахівців, які трудяться на критично важливих підприємствах, можуть забрати на службу до ВСУ. Замінити їх практично не буде ким. Адже для того, щоб виховати класного спеціаліста потрібен не один рік професійного вдосконалення. А отже, через призов заброньованих працівників багато підприємств може зупинитися.

Через це бізнес звернувся до прем'єра з проханням продовжити працівникам, що були заброньовані за старою процедурою, відстрочку від призову ще бодай на місяць.

Нагадаємо, вирішальне слово при бронюванні спеціалістів залишається за військовим керівництвом. Так, військовозобов'язані, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності, можуть отримати відстрочку від призову лише за згоди Генштабу.

ДЖЕРЕЛОagroperspectiva