Поїзди у дефіциті: Укрзалізниця звернулася до пасажирів, які виїжджають за кордон

Автор: Леся Ловіцька

Укрзалізниця звернулася до пасажирів, які виїжджають за кордон. Представники компанії пояснили, чому залізничні мандрівки з України до Європи без пересадок обмежені.

Поїзди у дефіциті: Укрзалізниця звернулася до пасажирів, які виїжджають за кордон - today.ua

У прес-службі Укрзалізниці повідомили, що справа у різній ширині колії, через яку перевізник не може запустити більше міжнародних рейсів:

"Чому так мало залізничних рейсів з України до Європи? Для подорожей в українських поїздах за кордон, на жаль, є суттєве обмеження – ширина колії. Ось чому неможливо запускати поїзди куди завгодно та поставити на рейси будь-які вагони".

Співробітники національної компанії зазначили, що поїзди до Польщі та Німеччини – у дефіциті:

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

"У Європі поширений так званий європейський шлях. У неї відстань між внутрішніми краями рейок становить 1435 мм. А в Україні зараз колії мають ширину 1520 мм. І рухомий потяг для них, відповідно, використовується інший. Так, існують вагони з можливістю зміни колісних пар. Їх обмежена кількість, і вони вже всі в роботі".

Відмічено, що у прикордонних з Євросоюзом є ділянки поєднаної колії — 1435 мм та 1520 мм, де можуть їздити потяги двох стандартів. У Перемишль та Хелм заведено широкий шлях. В Укрзалізниці наголосили, що будівництво пасажирських хабів для пересадки — один із напрямків, який активно розвиває компанія. Вказано, що з польською стороною продовжуються переговори щодо запуску поїзда з вагонів стандартного українського габариту за маршрутом Київ-Варшава.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила пілотний проект із впровадження жіночих купе у поїздах.

Раніше Укрзалізниця змінила систему купівлі квитків в онлайн-режимі.