Повістки заброньованим співробітникам: хто має право видавати, і чи потрібно з'явитися у військкомат

Автор: Лобанова Єлизавета

Відповідно до закону про мобілізацію, бронювання від призову у воєнний час можуть отримати як представники влади, так і працівники підприємств, чия трудова діяльність є критично важливою для фронту та країни. При цьому бронювання від мобілізації не відкидає призову на військову службу. Усі заброньовані співробітники можуть отримати повістку. Що робити у таких випадках, розповіли адвокати.

Повістки заброньованим співробітникам: хто має право видавати, і чи потрібно з'явитися у військкомат - today.ua

За законом підприємство має право забронювати співробітника під час воєнного стану, таким чином звільнивши його від мобілізації. Проте згідно зі ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", у разі вручення повістки або мобілізаційного розпорядження громадяни повинні прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат). Із собою треба мати наказ про бронювання – тоді мобілізувати заброньованого працівника не зможуть.

За словами адвокатів, у воєнний час вручати повістки можуть у людних місцях (парках, торгових центрах). Скільки б не було обурень громадян із цього приводу, закон цього не забороняє, хоча й чітко не регламентує цю норму.

При цьому в законі сказано, що повістка має бути вручена за місцем проживання та під особистий підпис військовозобов'язаного у картці первинного обліку або за місцем роботи. Тому адвокати радять українцям, у тому числі й заброньованим, при врученні повістки на вулиці посилатися на пункти 33 та 47 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та просити надіслати їх повістку за місцем проживання чи роботи.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Повістки заброньованим співробітникам: хто має право видавати, і чи потрібно з'явитися у військкомат

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогоднішній день бронюванню від мобілізації підлягають такі категорії громадян:

  • Працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, без яких не можливе функціонування цих органів.
  • Працівники підприємств, установ та організацій, що виконують мобілізаційні замовлення.
  • Працівники підприємств, зайняті виконанням робіт та послуг, які необхідні для забезпечення ЗСУ, а також для функціонування інших військових формувань.
  • Працівники підприємств та установ, які критично важливі для функціонування економіки країни та забезпечення потреб населення у воєнний період.

Раніше повідомлялося, що в Україні буде продовжено загальну мобілізацію та військовий стан, які попередньо тривають до 21 листопада.