Повістку до армії можуть вручити навіть на вулиці: українцям роз'яснили особливості мобілізації у воєнний час

Автор: Марченко Любов

Загальна мобілізація в Україні продовжена ще на три місяці – до 23 серпня. А отже, громадянам і надалі вручатимуть повістки. Водночас, є немало нарікань, що повістки до армії чоловікам  вручають будь-де: у чергах до АЗС, у розважальних центрах, а то й просто посеред вулиці.

Повістку до армії можуть вручити навіть на вулиці: українцям роз'яснили особливості мобілізації у воєнний час - today.ua

Отже, правники дали роз'яснення, хто і де насправді має право вручити повістку до армії у воєнний час.

Насамперед слід знати, що питаннями загальної мобілізації займаються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, або колишні військкомати. Але при цьому закон чітко не визначає, хто має право вручати повістку до армії, а також, в якому місці вона має бути вручена.

Разом із тим, в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зазначено, що призов громадян на військову службу у воєнний час здійснюють військкомати за сприяння місцевої виконавчої влади та командирів військових частин. Тобто повістку можуть вам вручити не лише представники військкомату, але й цивільні чиновники.

Популярні зараз

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Пенсії у червні нарахують одразу за кілька місяців, - ПФУ

Валерій Залужний назвав улюблену українську співачку: фото

У ТЦК повідомили, за що українцям може загрожувати до 8 років ув'язнення

Повістку до армії можуть вручити навіть на вулиці: українцям роз'яснили особливості мобілізації у воєнний час

Крім того, немає чітко регламентованого місця, де можна вручати повістку, а де цього робити не можна. Отож її можна отримати і під час стояння в черзі, і під час прогулянки торговим центром, і на робочому місці. Навіть більше, роботодавців зобов'язали вручати повістки тим працівникам, які всіляко уникають мобілізації.

Однак є один важливий нюанс, про який слід знати: повістку мають вручити особисто в руки тому, на кого вона виписана. Передавати її через треті руки не дозволено.

"Повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов’язаному. Її не мають передавати через іншу особу. Якщо чоловік відмовляється від повістки, складається акт, який він повинен підписати", - кажуть юристи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У випадку відмови від отримання повістки та неявки до військкомату у визначений час призовника карають адмінштрафом або можуть притягти до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, українцям розповіли про особливості мобілізації громадян з "білим квитком".