Постачальники газу зможуть змінювати річні тарифи за однієї умови: споживачі залишаться в плюсі

Річні тарифи на газ постачальники мають озвучити вже до 25 квітня, і вже з 1 травня всі українці дружньо перейдуть на новий річний тариф, який має бути фіксованим протягом всього року. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  дозволила постачальникам змінювати озвучену ціну на газ тільки за однієї умови.

Постачальники газу зможуть змінювати річні тарифи за однієї умови: споживачі залишаться в плюсі - today.ua

"Що стосується ціни — це питання в остаточному проєкті рішення, яке сьогодні проголосоване, воно дуже суб’єктивне. Інша ціна може бути запропонована тільки у разі пропозицій іншого пакету. На мій особистий погляд, сьогоднішнє рішення більше спрямоване на споживача, позиція постачальника досить невигідна", — заявила член НКРЕКП Ольга Бабій.

Таким чином, фіксована ціна на газ протягом року може змінюватися. Крім того, споживачам дозволять переходити на річний тариф не одразу, а коли завгодно.

Постачальники газу зможуть змінювати річні тарифи за однієї умови: споживачі залишаться в плюсі

Регулятор (НКРЕКП, - Ред) дав право газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволяти конкретним споживачам міняти річний тариф на місячний, а потім знову переходити на річний. Те ж саме стосується і рішення про те, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

У НКРЕКУ відзначила, що протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її. Таким чином, споживачі будуть захищені від несподіваних скачків цін, а от постачальники зіткнуться з ризиками, які їм доведеться подолати.

Раніше повідомлялося, у чому може бути небезпека річного тарифу на газ для побутових споживачів.

ДЖЕРЕЛОespreso.tv