Повістка у військкомат: названі умови, коли призовник не отримає покарання за неявку

Автор: Лобанова Єлизавета

Українцям розширили перелік причин, через які навіть після вручення повістки вони можуть не приходити до військкомату. Підстав для цього не так багато.

Повістка у військкомат: названі умови, коли призовник не отримає покарання за неявку - today.ua

Згідно з постановою уряду від 30 вересня, серед основних причин, через які чоловікові дозволяється вчасно не прийти у військкомат:

  • хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми або дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов'язаним, у разі неможливості догляду за хворим іншими близькими родичами;
  • відкриття щодо військовозобов'язаного або резервіста кримінального провадження, а також застосування до нього адміністративного стягнення або кримінального покарання, що унеможливлює його прибуття.

Повістка у військкомат: названі умови, коли призовник не отримає покарання за неявку

Щоб не отримати покарання у вигляді штрафу або кримінальної відповідальності за ігнорування повістки, чоловікові, що вручив повістку, потрібно мати при собі документи, що підтверджують причину неявки. Йому можуть вручити повторну повістку через якийсь період.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Яка відповідальність загрожує за неявку до військкомату без причини:

Адміністративна відповідальність

Якщо людині вперше вручили повістку і вона не з'явилася до військкомату, їй загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. Якщо особа отримує повістку вдруге протягом року і не з'являється у військкоматі, це карається штрафом у розмірі 5100 грн.

Кримінальна відповідальність

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Призовникам, які минули медкомісію, яких визнали придатним до служби, за ігнорування повістки, а значить ухилення від призову вже конкретно до військової частини, згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. Такі справи розглядає суд.

Раніше повідомлялося, чи можуть перетинати кордон "зняті з військового обліку" громадяни.

Головне