Today.ua

Понад 10 тисяч гривень: в Україні збільшили розмір виплат для догляду за потерпілими родичами

В Україні збільшили розмір виплат з догляду за родичами, що постраждали на виробництві. Тепер розмір компенсації складатиме понад 10 тисяч гривень. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

Починаючи з квітня, кошти за соціальні послуги постраждалим внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійному захворюванні виплачуватимуть не самій людині, а безпосередньо постачальникам таких послуг. Це можуть бути як професійні доглядальники, так і родичі потерпілого.

У тому випадку, якщо послугу догляду на дому надаватимуть за бажанням потерпілого його рідні, то Пенсійний фонд виплатить їм понад 10 тисяч гривень. Ця сума значно більша, ніж потерпілим виплачував раніше Фонд соціального страхування.

Обов'язковою умовою для отримання коштів для догляду за рідними потерпілого є підписання з ним договору про надання таких послуг та надання відповідної звітності за той період, коли він відновлюватиме своє здоров'я.

На які виплати може розраховувати потерпілий у зв’язку з нещасним випадком на виробництві

Усі працівники згідно із Законом України "Про охорону праці" підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Відповідно до Поряду призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 11, у разі настання страхового випадку управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зобов’язане своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну потерпілому внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті особам, які мають на це право, виплачуючи:

1) допомогу по тимчасовій непрацездатності (виплати за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності потерпілого проводиться за рахунок коштів роботодавця);

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого (призначається при встановленні медико-соціальною експертною комісією стійкої втрати професійної працездатності);

3) щомісячну страхову виплату втраченого заробітку потерпілого (призначається при встановленні медико-соціальною експертною комісією стійкої втрати професійної працездатності);

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Раніше повідомлялося, як українці отримуватимуть компенсації за зруйноване під час війни житло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ