Полуниця в Україні знову подорожчала в ряді областей

Сезон полуниці в самому розпалі, але ціни на ягоду в деяких регіонах України перестали опускатися, а навпаки знову підскочили. У деяких областях ще тиждень тому кілограм полуниці можна було купити за 35 грн, а вже сьогодні сезонна ягода коштує від 55 грн/кг.

Полуниця в Україні знову подорожчала в ряді областей - today.ua

Зростання цін фермери пояснюють поганою погодою. Тільки погода налагодилася, як знову синоптики передають дощі на поточний тиждень. Кожен день вартість полуниці буде підвищуватися, адже тепер і пізні сорти під загрозою.

У Кривому Розі і Дніпрі ціна на полуницю досягає 65 гривень за кілограм, в столиці полуниця коштує мінімум 60 грн. Протягом першого тижня червня 2021 року цінники на ягоду досягали 130 гривень за кілограм, потім ціна ягід впала, а на днях знову почала підвищуватися. Полуниця в Україні знову подорожчала в ряді областей Зараз почався сезон суниці і поступово достигають й інші сезонні ягоди - лохина і чорниця. Оптові ціни на ягоду в південних регіонах відповідають цінам в Києві, а ось в західному регіоні країні, зокрема, у Львові, суницю продають в середньому на 7-10 грн/кг дорожче, адже там сезон ще тільки починається.

В Україні за останній рік різко збільшилися площі під висадку лохини. Експерти прогнозують цього року збір понад 7 тис. тонн врожаю. Інтерес до української ягоди зростає з 2016 року як на внутрішньому ринку, так і в країнах ЄС. Найбільше лохини з України експортується на Близький Схід.

Раніше повідомлялося, як виглядає небезпечна для здоров'я полуниця, яку вирощували із застосуванням пестицидів та інших отруйних речовин.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net