Полуниця в Україні буде дорожчати: через сильні дощі ягода не встигає дозрівати

Полуниця в червні сильно не подешевшає, в порівнянні з червнем. Якщо вартість травневої полуниці по 65 гривень за кілограм вважається прийнятною, то в червні, як правило, ціни падають. У зв'язку з похолоданням і рясними дощами аграрії попереджають про можливий неврожай.

Полуниця в Україні буде дорожчати: через сильні дощі ягода не встигає дозрівати - today.ua

Закарпатські фермери повідомили, що полуниця в цьому році дозріває повільно через постійні дощі і відсутність сонця. Якщо в минулому році полуниця в сезон коштувала до 50 грн за кг, то в цьому році таких цін може і не бути. Через несприятливі погодні умови полуниця завмирає і не встигає дозріти.

Варто зрозуміти фермерів, які вклали сили і гроші у вирощування і удобрення ягід, а врожаю отримають мало. Відповідно, продавати його невигідно для себе вони не можуть. Якщо до кінця сезону на Закарпатті буде стабільно тепла і сонячна погода, ціни на полуницю можуть впасти. Полуниця в Україні буде дорожчати: через сильні дощі ягода не встигає дозрівати У центральних і північних областях сезон полуниці ще не почався, а значить піковий збір цієї ягоди ще попереду, і відповідно, і ціни на полуницю ще повинні серйозно впасти.

На сьогоднішній день ціна на ягоду кусається. В кінці травня кілограм полуниці коштує близько 75 гривень. У порівнянні з минулим тижнем вартість ягоди впала на 20%.

Раніше повідомлялося, що ціни на молоді овочі в Україні знизяться на початку літа.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua