Польща продовжує програму допомоги полякам, які приймають біженців з України: як зміниться розмір компенсації

Автор: Лобанова Єлизавета

Польща продовжить програму допомоги полякам, які приймають біженців з України, ще на 60 днів. Про це повідомив заступник міністра МВС Польщі Павло Шефернакер.

Польща продовжує програму допомоги полякам, які приймають біженців з України: як зміниться розмір компенсації - today.ua

За його словами, відповідні зміни затвердять вже найближчими днями. Як відомо, на сьогоднішній день власники житла в Польщі, які дали притулок біженцям з України, можуть розраховувати на державну компенсацію за 60 днів перебування українців у себе вдома. Цей термін продовжать ще на 60 днів.

Оскільки українці продовжують залишатися в Польщі, допоки війна не завершиться, польський уряд продовжує підтримувати біженців, і тих, хто їм допомагає, матеріально.

За кожного українці, якому надають житло та продуктову допомогу, польський уряд і надалі виплачуватиме по 40 злотих на день, а це 1200 злотих за особу на місяць.

Популярні зараз

Європа готується до повномасштабної війни з Росією: Орбан розповів, де буде місце Угорщини

Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні

Росія застосувала у Харківській області нову потужну електронну зброю

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

На таку матеріальну допомогу можуть претендувати не лише польські сім'ї, які дали притулок біженцям, а й власники приміщень для колективного проживання. Не всім українцям пощастило оселитися у будинках та квартирах, частину з них розселяють у спортивні зали, виставкові зали та інші приміщення, переобладнані у житлові.

Також розглядається варіант добровільного переселення українських біженців з Польщі до інших країн за умови, що окремі країни чи весь Європейський Союз підготують конкретну пропозицію, яка, зокрема, дозволить надати українцям проживання, умови для роботи та навчання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом до Польщі з України за період війни прибуло понад 2,8 мільйона біженців. Частина з них уже повернулася додому, причому в країні не очікують спаду міграції.

Раніше повідомлялося, що українцям запропонували програми оплачуваного стажування в Польщі, після яких їм простіше буде працевлаштуватися.