Польща готує великі податкові пільги і страхування за рахунок держави для трудових мігрантів. Тим самим вона сподівається залучити їх до роботи на тривалий період ыз перспективою подальшої зміни місця проживання. Заробітчани з України будуть користуватися пільговим оподаткуванням в Польщі протягом чотирьох перших років роботи в цій країні.
Як має бути
Програма, яку розробив польський уряд, розрахована на чотири роки. За перший рік роботи у Польщі із зарплати українських заробітчан відраховуватимуть лише половину від тих податків, які сплачують поляки.
Передбачені для українців податкові пільги й у наступні три роки. Зокрема, упродовж трьох наступних років вони зможуть відняти половину податку, сплаченого ними за попередній рік.
Упродовж цих чотирьох років держбюджет платитиме за них внески у Пенсійний фонд і страхові внески на випадок хвороби.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Тобто іноземець, який перенесе свою податкову резиденцію в Польщу, буде платити менший податок на прибуток повних чотири роки. Податкова пільга також буде охоплювати мігрантів, які вперше приїдуть до Польщі. Вони також зможуть протягом чотирьох років платити податки на пільгових умовах", - пояснив суть цього урядового проекту, що отримав назву "Польський лад", власник компанії з міжнародного працевлаштування Євген Кириченко.
Цією програмою можуть скористатись не лише українські заробітчани
Програма розрахована також і на поляків, які зараз проживають за кордоном, але планують повернутися в Польщу.
Нею також можуть скористатись інші іноземці, які мають намір пов'язати свою подальшу долю із Польщею. Звісно, що насамперед ця програма розрахована на українських заробітчан, адже саме їх найбільше трудиться в Польщі.
"Це чергова, але не остання спроба привернути як працівників, так і підприємців з інших країн до інвестування і сплати податків у Польщі. За останні роки до Польщі приїхала рекордна кількість мігрантів, які вже зробили мільярди злотих внесків в ZUS (Управління соціального страхування Польщі). Велика частина з них — це українці", - каже Євген Кириченко.
Крім зростання податкових надходжень і забезпечення економіки країни сталими трудовими ресурсами, поляки також плекають ще одну надію щодо цієї програми. Вони сподіваються в перспективі виправити демографічну ситуацію у своїй країні. Адже в Польщі, як і в усій Європі, стрімко старішає населення і скорочується чисельність людей працездатного віку.
Поляки порахували: їм потрібно до 2028 року залучити понад 6 мільйонів переселенців, аби країна могла подолати негативні демографічні тенденції.
Нагадаємо, вже з листопада тисячі українських заробітчан можуть не потрапити до Польщі. Це пов'язано з технічними причинами, які виникли через конфлікт із вибором візового центру.