Польща буде активно вакцинувати українців, у яких немає шансів привитися на батьківщині

Українці зможуть вакцинуватися від коронавіруса на українсько-польському кордоні. Йдеться не тільки про заробітчан, але й про всіх громадян-іноземців, які прибули до Польщі. Про це повідомили польські ЗМІ.

Польща буде активно вакцинувати українців, у яких немає шансів привитися на батьківщині - today.ua

Сказано, що українці зможуть прямо на пунктах пропуску на кордоні отримати одну дозу вакцини Johnson & Johnson, яка вимагає тільки одного уколу.

За словами глави медцентру Medyk в Жешуві Станіслав Мазура, люди, які приїжджають на роботу в Польщу, повинні бути вакциновані в першу чергу, що посилить "захист країни". Як відомо, такої масової вакцинації як в Польщі, в Україні немає. Отримати вакцину можуть тільки працівники державної сфери зайнятості та пенсіонери старше 60 років. Всім іншим доводиться чекати своєї черги.

Українці, які поспішають виїхати на сезонні роботи до Польщі, можуть убезпечити себе та інших, зробивши щеплення прямо на польському кордоні.

"Ми отримали багато сигналів від роботодавців про те, що вони хочуть таких щеплень. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, на сезонні роботи, побоюються спалаху коронавируса, який згодом заблокує роботу. Ми чекаємо замовлених доз і відразу після цього почнемо щеплення", - повідомив Мазур.

Не можна сказати, що вакцинація повністю примусова. Судячи з отриманих на пунктах пропуску даних, українці, які приїжджають до Польщі, хочуть робити щеплення, оскільки в Україні щеплення ще чекати незрозуміло скільки.

Як відомо, вакцинацію від коронавіруса в Польщі може зробити кожен іноземець: студенти, вчені, люди з дозволом на роботу, а також дружини і діти іноземців. Для цього не потрібно мати дозвіл на проживання, спеціальну страховку та інші документи. Досить звернутися до лікаря первинної медичної допомоги, він видасть вам направлення на вакцинацію.

Раніше повідомлялося, що в Україну привезли другу партію німецько-американської вакцини Pfizer.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua