Погано горять і засмічують піч: якими дровами краще не опалювати будинок взимку

Дедалі більше українців цієї зими перейдуть на опалення дровами заради економії та через вимушені відключення електроенергії. Піч тепер це не пережиток минулого, а важливий предмет побуту, який допоможе багатьом вижити в морози. Дрова нині не дешеві, тому важливо знати, яку деревину краще не купувати, щоб взимку не мерзнути.

Погано горять і засмічують піч: якими дровами краще не опалювати будинок взимку - today.ua

Які дрова не підходять для горіння у печі

  • Хвойні породи деревини (сосна, ялина, туя) відрізняються високим вмістом смоли, яка не згоряє повністю і засмічує своїми залишками димохід та внутрішні частини топки. При використанні такого палива неминуча поява кіптяви.
  • Листяні породи деревини (липа, осика, тополя) більш м'які, але через невисоку щільність дрова з таких порід швидко згоряють і мають низьку питому теплотворну здатність.
  • Березові дрова добре обігрівають будинок, але при нестачі повітря в топці горять димно і утворюють дьоготь (березову смолу), що осідає на стінках труби.
  • Дрова з в'яза при горінні димлять, а з кедра довго тліють.

Погано горять і засмічують піч: якими дровами краще не опалювати будинок взимку

Коштують вищеперелічені дрова дешевше, ніж дрова з твердих порід дерев (дуб, ясен). Але якщо ви хочете забезпечити взимку стабільну температуру в топці і не засмітити повністю свою піч, тоді краще купувати дубові або букові дрова. Їхня перевага в тому, що такі дрова можуть горіти навіть сирими. Також букові та дубові дрова мають найвищий показник тепловіддачі деревини.

Нагадаємо, як можна продовжити горіння деревини в печі, заощадивши до 60% дров.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua