Податок на житло чекають великі зміни: скільки платитимуть українці з 2022 року

Автор: Марченко Любов

В Україні вже з наступного року податок на житло сплачуватимуть по-новому. Точніше – зміниться спосіб його адміністрування. Контроль за сплатою цього податку здійснюватимуть в ОТГ.

Податок на житло чекають великі зміни: скільки платитимуть українці з 2022 року - today.ua

Такі зміни до адміністрування податку на житло ініціювала фракція "Слуги народу".

Така система адміністрування вже була апробована в кількох регіонах і цілком виправдала себе. Зокрема, повністю контролювали надходження цього податку в Чернігівській, Дніпропетровській, Черкаській та Івано-Франківській областях.

При цьому завдяки тісному контакту і співпраці місцевої влади з платниками податку на житло вдалося досягти ритмічної сплати і відчутного збільшення податкових надходжень. Тому було вирішено поширити цей досвід на всю Україну.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Такий крок стане ще однією віхою на шляху децентралізації. Процес зміни податкового адміністрування, що полягає в передачі великої частини повноважень на місця, має сприяти збільшенню податкових надходжень. У ході цього процесу буде створено податковий паспорт кожної громади, в якому буде міститись інформація про всі об'єкти оподаткування в тій чи іншій ОТГ. А де, як не на місцях краще знають, які підприємства функціонують, як функціонують, скільки там платять, і хто який має сплачувати податок?

Податок на житло чекають великі зміни: скільки платитимуть українці з 2022 року

Переведення податку на житло у місцеву площину жодним чином не ускладнить життя тим громадянам, які мають його платити. Навпаки, їм буде простіше контактувати з владою та, у випадку необхідності, з'ясувати незрозумілі питання.

В яких випадках українці мають сплачувати податок на житло?

При цьому основні положення закону щодо сплати податку на житло залишаються незмінними. Нагадаємо, що його мають платити лише ті українці, які мають у власності квартиру площею понад 60 квадратних метрів чи будинок площею понад 120 квадратних метрів. У випадку, якщо у власності є кілька житлових об'єктів, то такий власник платить за площу, яка перевищує показник у 180 квадратних метрів. Причому податок сплачується лише на "зайву" площу, а не на всю.

Розмір податку на "зайвий" квадратний метр не має перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, що була на початок попереднього року.  Тобто, в наступному році він буде обмежений величиною в 90 гривень (6000 х 0,015) за квадратний метр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому слід пам'ятати, що за квартири площею понад 300 квадратних метрів або будинки, площа яких перевищує 500 квадратних метрів, доведеться, крім цього податку, ще й додатково сплатити щорічно 25 тисяч гривень.

Тим часом, строк, що був відведений на сплату цьогорічного податку на житло, вже скінчився. Отже тим, хто не встиг його сплатити, тепер доведеться розщедритися ще й на штраф.

Головне