Кабінет Міністрів подав на розгляд Верховної Ради законопроект №5600, яким хоче запровадити ще один податок на землю. Цим проектом закону хочуть запровадити мінімальне податкове зобов'язання на земельну ділянку.
У проекті закону Кабмін пропонує формулу для обчислення мінімального податкового зобов'язання. Його розмір мають вираховувати за такою формулою: МПЗ = НГО × S × К × М/12.
У цій формулі:
- НГО – нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації;
- S – площа земельної ділянки в гектарах;
- М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
- К – коефіцієнт, який становить 0,05.
При цьому в законопроекті сказано, що для фізосіб-підприємців-платників єдиного податку IV групи, які користуються сільськогосподарськими угіддями, цей коефіцієнт К береться у половинному розмірі, тобто, очевидно, він дорівнюватиме 0,025.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Мінімальне податкове зобов'язання визначається за період землеволодіння або землекористування у попередньому році.
Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання:
- для земель, що знаходяться у користуванні садівничих і дачних кооперативів;
- для земель запасу і незатребуваних паїв, які знаходяться в розпорядженні органів місцевого самоврядування;
- для земельних ділянок зон відчуження і безумовного відселення.
У випадку, якщо ділянка землі, яка підлягає мінімальному податковому зобов'язанню, передається в користування, то податок лягає на плечі користувача.
Цим законопроектом також пропонується скасувати пільги з оплати за користування земельними ділянками, які були надані науковим установам, що повністю утримуються за бюджетний кошт. Але в цьому випадку скасування пільг передбачено лише в тому випадку, якщо ця державна установа допустила нецільове використання землі.
Крім того, цим законопроектом також пропонують скасування мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель (усіх, крім сільськогосподарських), який застосовується при оподаткуванні цих земель.
Нагадаємо, при продажу землі також сплачується податок, який залежить від вартості цієї землі. Проте закон передбачає в окремих випадках звільнення від цього податку.