Ринок землі відкривається вже з 1 липня, але народним депутатам до цього часу ще доведеться прийняти два важливих законопроекти. Перший стосується покупки і продажу землі через онлайн аукціони, а другий - правил розпорядження своєю землею громадами. Також необхідно остаточно врегулювати систему оподаткування, адже з 1 липня вартість землі значно зросте, а від її вартості залежать і податки, які в кінцевому підсумку отримає держава.
Уже зовсім скоро кожен українець зможе відчути себе власником своєї землі. Нарешті вперше за 29 років незалежності українська земля почне використовуватися більш ефективно, починаючи зі здачі паїв в оренду. Тільки за останній рік вартість землі в регіонах подорожчала до 3378 грн за гектар, а тепер з кожним роком вона буде рости ще більше. Щоб купити землю, потрібно буде віддати 1,5-2 тис. доларів за гектар.
Разом зі зростанням цін будуть рости і податки на землю, від чого держава тільки виграє. За перший рік це буде не так відчутно, але через пару років державна скарбниця суттєво збагатиться.
- якщо він продає своє нерухоме майно всього один раз протягом року;
- розмір ділянки, яку він продає, не повинен перевищувати норму безкоштовної передачі, яка визначена статтею 121 Земельного кодексу України;
- земельна ділянка повинна знаходитися у власності продавця не менше 3 років.
Якщо всі три ці умови дотримані, то в такому випадку податок платити не потрібно. В інших випадках сплачуються такі податки на продаж землі: податок на доходи фізичних осіб - 5% від вартості земельної ділянки; військовий збір - 1,5% від вартості земельної ділянки.
Нагадаємо, в яких областях України на сьогоднішній день найдешевша і найдорожча оренда.