Подавати декларації про майновий стан та доходи зобов'язані всі власники земельних ділянок, незалежно від того, чи вони здають свою землю в оренду, чи обробляють її самі.
Декларація про плату за землю є загальною для обох видів платежів — земельного податку та орендної плати.
Як сплачується податок за орендовану землю
У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомили, що згідно з п. 170.1 ст. 170 ПКУ, орендар є податковим агентом орендодавця зі сплати ПДФО згідно з його доходом від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) або майнового паю.
Водночас об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, яка зазначена у договорі, але не меншою за мінімальну суму орендного платежу, встановлену законодавством по оренді землі.
У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області пояснили, що доходи громадянина від здачі в оренду земельної ділянки оподатковуються ПДФО за ставкою 18% та військовим збором 1,5%.
У разі, якщо українці отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендареві – фізособі, то вони мають самостійно звітувати про отримані суми. Для цього подається податкова декларація про майновий стан та доходи до 1 травня року, наступного за роком отримання доходу.
При поданні першої декларації (фактичному початку діяльності платником плати за землю) разом з нею подається витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку (НДО) земельної ділянки.
Також власник земельного паю – орендодавець має самостійно нарахувати та сплатити ПДФО разом із військовим збором.
Раніше повідомлялося, скільки на сьогоднішній день коштує гектар землі у різних областях України.