Податок на город: кому і скільки доведеться заплатити за свої земельні ділянки у 2022 році

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці з 2022 року почнуть платити податки навіть із невеликих ділянок землі, на яких вирощують городину для власного споживання. Йдеться про ділянки площею щонайменше 50 соток. На присадибні ділянки нова податкова норма не поширюється.

Податок на город: кому і скільки доведеться заплатити за свої земельні ділянки у 2022 році - today.ua

Податок на город з'явився внаслідок ухвалення так званого "ресурсного" законопроекту № 5600. Мінімальне податкове зобов'язання доведеться щорічно сплачувати тим фермерам, які зараз сплачують з одного гектара менше 1100 грн податків. При цьому площа ділянки, з якої братимуть податковий збір, має бути не менше ніж 50 соток. Хоча спочатку йшлося про більшу площу – 2 гектари. Однак потім цю норму скоротили вчетверо.

Законом встановлено мінімальну ціну податку за город. Вона становитиме 5% від нормативної оцінки землі. В середньому в Україні це 1500 гривень. Платити податок потрібно буде щорічно – незалежно від цього, має власник дохід від цієї землі чи ні. Тим, хто орендує землю без офіційного оформлення також доведеться заплатити за свої ділянки. Податок на город: кому і скільки доведеться заплатити за свої земельні ділянки у 2022 році Таким чином влада хоче змусити дрібних землевласників відмовитися від своїх ділянок та продати їх за безцінь. Особливо якщо цими власниками є пенсіонери, які й так ледве зводять кінці з кінцями, то їм першим і доведеться розлучитися зі своїми наділами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Від нового податку буде звільнено дачників, які працюють на невеликих присадибних ділянках (до 50 соток), та аграріїв, які офіційно сплачують податки за проданий урожай.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Раніше повідомлялося, що в Україні масово забирають приватизовані землі до комунальної власності.

Головне