Податки в Європі: скільки мають платити офіційно працевлаштовані українці у Польщі, Німеччині, Італії та Іспанії

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які проживають та працюють у Європі, сплачують там податки зі своїх доходів. У різних країнах підхід до оподаткування відрізняється. Статус тимчасового захисту не звільняє від сплати податків, лише якщо ви не продовжуєте працювати на українського роботодавця.

Податки в Європі: скільки мають платити офіційно працевлаштовані українці у Польщі, Німеччині, Італії та Іспанії - today.ua

Польща

Українські біженці, які переїхали до Польщі через війну, можуть залишатися тут українськими податковими резидентами до кінця війни. Дохід, отриманий у Польщі, оподатковуватиметься лише у Польщі. Громадяни України, які легально працевлаштовуються у Польщі, подають податкову декларацію. Однак якщо українці продовжують працювати на своїх роботодавців в Україні, то податки в Польщі вони сплачувати не повинні.

Німеччина

Українські біженці, які проживають та працюють у Німеччині не менше 183 днів, а також винаймають там житло, стають податковими резидентами. Ставка податку для фізичних осіб коливається від 0% до 45% від зарплати. Додатковий податок у розмірі 25% застосовується лише до прибутку від інвестицій.

Податки в Європі: скільки мають платити офіційно працевлаштовані українці у Польщі, Німеччині, Італії та Іспанії

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Італія

Податковими резидентами в Італії стають громадяни, які мають ПМП у країні чи італійське громадянство. Ставка податку на доходи фізичних осіб прогресивна: максимальна ставка - 43% (понад 50 000 євро); регіональна надбавка від 1,23% до 3,33%; комунальний збір – до 0,9%.

Іспанія

Податковими резидентами Іспанії можуть стати українці, які проводять понад 183 дні в Іспанії протягом календарного року, або їхня дружина та неповнолітні діти постійно проживають в Іспанії, або мають бізнес в Іспанії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Оподатковуваний дохід від заощаджень оподатковується за такими ставками:

  • 19% за перші 6000 євро оподатковуваного доходу;
  • 21% для наступних 6000 євро до 50000 євро оподатковуваного доходу;
  • 23% для наступних 50 000 євро до 200 000 євро оподатковуваного доходу;
  • 26% для будь-яких сум понад 200 000 євро.

Раніше повідомлялося, як змінилися податки для підприємців та найманих працівників в Україні з 1 жовтня.

Головне