Почалась масова евакуація людей на захід України: названо міста, в які везуть переселенців

В Україні розпочалася евакуація жителів Херсона на захід країни. Першу сотню евакуйованих везуть до Хмельницького. Крім того, деяких евакуйованих тимчасово відправлятимуть до Кривого Рогу, Одеси або Миколаєва.

Почалась масова евакуація людей на захід України: названо міста, в які везуть переселенців - today.ua

Про початок евакуації з Херсона розповіли в міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Перша сотня херсонців уже вирушила потягом до Хмельницького. Людей евакуюють безплатно. Серед них – 26 дітей, а також 6 людей з обмеженою мобільністю і 7 лежачих хворих.

Одразу після прибуття до Хмельницького усім виплатять одноразову грошову допомогу: по 2000 гривень на одного дорослого і по 3000 гривень – на дитину або на інваліда. Водночас, усіх відразу зареєструють як ВПО і призначать їм щомісячні виплати, які також становитимуть по 2000 гривень на дорослого і по 3000 гривень на інвалідів і дітей.

Почалась масова евакуація людей на захід України: названо міста, в які везуть переселенців

Харчування та проживання переселенцям із Херсону обіцяють безкоштовне.

Крім того, херсонці також можуть тимчасово виїхати в евакуацію зі свого міста до Кривого Рогу, Одеси та Миколаєва. Там вони перебуватимуть тимчасово. А згодом їх поїздами відправлять зимувати у більш безпечні регіони.

Усі питання, що стосуються евакуації громадян, можна з'ясувати на гарячій лінії Мінреінтеграції. Номер для зв'язку: 15-48. Можна також скористатися чат-ботом Мінреінтеграції: https://webk.telegram.org/#@Minre_1548_Help_Bot .

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко попередив киян про можливу евакуацію у безпечніші міста.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua