По всій Україні екстрено відключили світло та воду: у Міненерго назвали наслідки ракетної атаки РФ

Після чергової ракетної атаки по Україні 23 листопада було знеструмлено більшість споживачів електроенергії у всіх областях країни. Влада тимчасово відключила всі АЕС, а також більшість ТЕС та ГЕС. У Міненерго повідомили, що це вимушений крок. Українців попередили, що відсутність електроенергії може вплинути на тепло- та водопостачання.

По всій Україні екстрено відключили світло та воду: у Міненерго назвали наслідки ракетної атаки РФ - today.ua

Компанія "Укренерго" у свою чергу розпорядилася запровадити екстрені відключення світла у всіх регіонах України. У деяких областях аварійно-відновлювальні роботи на об'єктах можуть продовжуватися довше через мороз та льодовий дощ. Це означає, що електрика може не з'явитися і в четвер, 24 листопада.

По всій Україні екстрено відключили світло та воду: у Міненерго назвали наслідки ракетної атаки РФ

Водоканали, у свою чергу, працюють над усуненням проблем по своїй частині. Наразі проблеми з водопостачанням є у Київській області – зокрема, в Ірпені на найближчу добу вводиться графік подачі води. Крім того, перебої з водою зазнають і мешканці столиці.

"Фахівці "Київводоканалу" працюють над тим, щоб якнайшвидше його відновити. Просимо про всяк випадок запастися водою. Фахівці роблять все можливе, щоб повернути воду до будинків киян", – заявив мер Києва Віталій Кличко.

За попередніми прогнозами, вода та опалення у будинках киян мають з'явитися вранці 24 листопада. Відновлення електропостачання очікується після стабілізації енергосистеми.

Також відомо, що Волинська область після сьогоднішньої російської атаки залишатиметься без світла майже добу. У "Волиньобленерго" назвали орієнтовний час відновлення електропостачання на Волині – до 15.00 24 листопада.

Проблеми з водопостачанням та електрикою є також у Хмельницькому, там знеструмили Чорнелівський водозабір.

Голова Дніпропетровської ОДА (ОВА) Валентин Резніченко повідомив про знеструмлення по всій області водоканалів, що призвело до перебоїв із водою.

Також відключено від електроенергії та води мешканців Одеси та Харкова.

Раніше повідомлялося, що в Україні відкрили безкоштовні "пункти незламності" , в яких українцям надаватимуть базові послуги: електроенергію, воду, тепло, зв'язок та медикаменти.