Третя доба без світла: у Києві продовжують діяти аварійні відключення електроенергії

Вже третю добу у Києві та Київській області тривають аварійні відключення електроенергії. За словами комунальних служб, головною проблемою є не генерація, а доставка енергії споживачам.

Третя доба без світла: у Києві продовжують діяти аварійні відключення електроенергії - today.ua

"Саме через зруйновані мережі та вузли більшість киян не можуть отримати світло у свої будинки. Тому досі діють лише аварійні відключення електроенергії, тривалість яких неможливо регламентувати", - повідомив голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

Глава КДВА зазначив, що енергетики, ремонт бригади та комунальні служби працюють цілодобово, щоб відновити пошкоджену енергосистему, проте важко сказати, скільки часу це забере.

За словами директора Центру дослідження енергетики Олександра Харченка, є значні ушкодження підстанцій, що транспортують електрику до київського енергетичного регіону. Київ сьогодні реальний дефіцит електроенергії становить 60-65%. Це найгірший показник серед усіх областей України.

Є райони, які мають світло в оселях близько 5 годин на добу. Є ті, хто зі світлом 2-3 години на день, а хтось сидить без електрики вже третю добу.

Третя доба без світла: у Києві продовжують діяти аварійні відключення електроенергії

Враховуючи характер пошкоджень після останньої атаки дронів з боку окупантів, є ймовірність, що протягом найближчих 2 днів ситуація зі світлом покращиться, але протягом наступних 2-3 тижнів електрика подаватиме протягом 4-6 годин на добу в кращому випадку.

Станом на ранок, 22 грудня, місто Буча під Києвом практично повністю знеструмлене. У багатьох жителів світу немає вже третьої доби, а з ним опалення, гарячої води, зв'язку та Інтернету. Щоб погрітися, попрацювати та зарядити пристрої, люди приходять до "Пунктів незламності".

Забезпечити почергову подачу світла мешканцям Київської області немає можливості. Тому в деяких населених пунктах світло є найчастіше, а в когось немає зовсім. Проблеми з електропостачанням також мають жителі Боярки, Капітанівки, Дмитрівки, Обухова.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня в Україні розпочнеться поетапне підвищення тарифів на електроенергію.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua