Платіжки за газ зросли на 37%: що змінилося для споживачів

Вартість природного газу для українців в червні підвищилася на 37%, у порівнянні з першим кварталом 2020 року. Про це сказано в звіті про фінансовий моніторинг ринку Нацкомісії з регулювання сфер енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Платіжки за газ зросли на 37%: що змінилося для споживачів - today.ua

Відзначається, що в I кварталі 2021 року вартість газу для побутових споживачів становила 5748 грн / тис. куб. м, що на 15% менше, ніж в попередньому кварталі. Справа в тому, що уряд почав регулювати ринок блакитного палива, і для "Нафтогазу" був введений режим ПСО - зобов'язання постачати природний газ виробникам теплової енергії за пільговими цінами.

Починаючи з грудня 2020 року, тарифи на газ в Україні почали знижуватися. Якщо в січні вартість газу становила 5875 грн/тис. куб. м, а це на 16% менше в порівнянні з груднем, то в лютому газ вже коштував ще на 4% менше - 5659 грн/тис. куб. м, а в березні ще на 1% газ став дешевшим - 5648 грн / тис. куб. м. Платіжки за газ зросли на 37%: що змінилося для споживачів З січня 2021 року ціни на газ для побутових споживачів зробили нижчими, ніж для промисловості і релігійних організацій. Тим більше, кожен споживач може зараз обрати собі постачальника, порівнявши попередньо тарифи.

На ринку зараз 266 постачальників. Крім фіксованих річних тарифів на газ, на які компанії-постачальники за замовчуванням перевели своїх клієнтів з 1 травня, деякі постачальники пропонують як і раніше клієнтам місячні і сезонні тарифи на газ. Вартість газу на європейському ринку, незважаючи на літо, не падає, а Україна безпосередньо залежить від європейських котирувань. Щоб якось полегшити життя українцям, їм і пропонують альтернативні варіанти.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз з 1 липня підвищить тариф на газ для населення.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua