Плата за проживання і спрощений перетин кордону: Польща змінює правила для українців

Автор: Марченко Любов

Польща запроваджує нові правила для біженців з України. З наступного року майже для всіх українцыв запроваджується плата за проживання в цій країні. Водночас для наших громадян, зареєстрованих у Польщі, буде спрощено процедуру перетину кордону.

Плата за проживання і спрощений перетин кордону: Польща змінює правила для українців - today.ua

Немало українських біженців, які з початком війни виїхали до Польщі, вже знайшли там собі роботу. Майже 80% наших працездатних співвітчизників уже там працюють. Хтось із них винаймає житло у приватному секторі і сплачує власникам орендну плату. Але й немало є таких, які мешкають у центрах колективного розміщення.

Досі таке проживання обходилось українцям безплатно. Але з наступного року усе зміниться. Українці будуть змушені платити за своє проживання навіть у центрах колективного розміщення. Плату за проживання з них стягуватимуть не повну, а часткову.

За проживання доведеться віддати чималі суми

Зокрема, тим, хто перебуває в країні понад 120 днів, доведеться з 1 лютого 2023 року сплачувати половину вартості витрат на проживання, але не більше 40 злотих в день на одну особу.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

А з 1 травня 2023 треба буде сплачувати вже більший відсоток. Для українців, які знаходитимуться в Польщу понад 180 днів, плата за проживання зросте до 75% її повної вартості. Але вона не перевищуватиме 60 злотих з однієї особи за добу.

Плата за проживання і спрощений перетин кордону: Польща змінює правила для українців

Водночас, за окремими категоріями українців залишають право не платити за своє проживання у Польщі. До таких категорій, зокрема, належать люди, які не мають змоги заробити собі на проживання:

  • особи з інвалідністю;
  • діти;
  • люди пенсійного віку;
  • вагітні;
  • особи, які виховують дитину віком до одного року;
  • опікуни не менше трьох дітей;
  • особи, які перебувають у складному становищі, що не дозволяє їм покривати витрати. У цьому випадку фінансову спроможність таких людей визначає воєвода або особа, яка надає допомогу. 

Крім того, всі, хто прибуває до Польщі, будуть зобов'язані зареєструвати там номер PESEL (ідентифікаційний номер).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зміни до закону також передбачають, що електронний документ, доступний у додатку Diia.pl, буде визнаний як дозвіл на проживання. Тоді з цим електронним документом українці зможуть перетинати кордон між Україною та Польщею скільки завгодно разів – без оформлення візи.

Нагадаємо, у Польщі зросли ціни на оренду житла. Найбільше подорожчало малогабаритне житло у великих містах - Варшаві, Гданську, Вроцлаві.

Головне