Пільги для волонтерів: в Україні розширили перелік товарів, на які можна збирати гроші без сплати податків

В Україні розширили перелік товарів та послуг благодійної допомоги, на які волонтери можуть збирати гроші без оподаткування. Відповідну постанову Кабміну від 2 червня 2023 року № 550 оприлюднено на сайті уряду.

Пільги для волонтерів: в Україні розширили перелік товарів, на які можна збирати гроші без сплати податків - today.ua

Останнім часом питання підвищення податків для волонтерів стало обуренням серед українців. Ініціатива про додаткове оподаткування в розмірі 19,5% від усіх зборів коштів, які проводяться для потреб ЗСУ, викликала критику серед тих громадян, які вже більше року займаються забезпеченням ЗСУ тим, на що в Держбюджеті не вистачає коштів.

На початку травня юристи написали проект постанови, в якому сказано, що збір коштів на будь-який товар, який передається військовим на їхній запит і ця передача підтверджується актом приймання-передачі військовим, не оподатковується. Мінсоцполітики направило цей проект постанови на погодження до інших міністерств. Мінфін у свою чергу вирішив, що державний бюджет неймовірно постраждає, якщо з волонтерів не брати податки, тому дану ініціативу не підтримав. 

Пільги для волонтерів: в Україні розширили перелік товарів, на які можна збирати гроші без сплати податків

Попри це Кабмін розширив перелік неоподатковуваних товарів. До списку внесли літальні апарати (дрони) та низку інших товарів: апаратура зв'язку, парашути, радіоапаратура дистанційного керування, навігаційні прилади, цифрові камери, лінзи та об'єктиви камер, оптичні прилади та частини до них, двигуни, батареї та акумулятори, частини двигунів.

Також до списку включені субпідрядні роботи як частина виробництва безпілотних літальних апаратів та ремонт та технічне обслуговування безпілотних літальних апаратів тощо.

Повний список товарів за ухвалою №112 можна прочитати за посиланням.

Раніше повідомлялося, що волонтеру на Вінниччині дали 6 років в'язниці за продаж "гуманітарних" автомобілів.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua