Підвищення податків для ФОПів під час війни: кого торкнуться зміни, та які суми доведеться платити

Податки для ФОП незабаром зміняться. Так, з 1 жовтня зросте мінімальний розмір ЄСВ (єдиного соціального внеску). Це пов'язано із підвищенням мінімальної зарплати в Україні.

Підвищення податків для ФОПів під час війни: кого торкнуться зміни, та які суми доведеться платити - today.ua

Про це повідомляється на порталі minfin.

ЄСВ прив'язаний до мінімальної заробітної плати, а відтак із запланованим на 1 жовтня зростанням мінімалки зросте і розмір єдиного соціального внеску.

Старший юрист "Таксер" Юрій Крюков повідомив, що мінімальний місячний ЄСВ для ФОП зросте з 1430 до 1474 грн. Тобто ЄСВ за IV квартал становитиме 4422 грн.

"При цьому максимальна ставка ЄСВ на місяць складатиме не більше 22 110 грн. на квартал (тобто 7 370 грн. на місяць)", - підкреслив юрист.

Підвищення податків для ФОПів під час війни: кого торкнуться зміни, та які суми доведеться платити У цьому випадку йдеться про сплату ЄСВ за IV квартал 2022 року. Щодо єдиного соціального внеску за III квартал, то він залишається у тому ж обсязі та становить 4290 грн. Його потрібно сплатити ФОП 3-ї групи до 19 жовтня 2022 року.

Також юрист зазначив, що зростання мінімалки не вплине на Єдиний податок (ЄН) інших груп ФОП:

  • для 1-ї групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – до 248,10 грн. на місяць;
  • для 2-ї групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) – до 1300,00 грн. на місяць;
  • для 3-ї групи – ставка ЄП дорівнює 2%, 3% (з ПДВ) чи 5% від отриманого доходу.

Нагадаємо, вже з нового року більшість ФОПів будуть зобов'язані перейти виключно на безготівкові розрахунки. Тобто всі, за невеликим винятком, використовуватимуть під час розрахунків РРО.

ДЖЕРЕЛОminfin.com.ua