Підвищення пенсій у серпні: частина українців отримає на 800 гривень більше вже в останній місяць літа

В Україні цьогоріч мають ще двічі підвищити пенсію. Наступні етапи зростання виплат відбудуться у жовтні і грудні. Однак до жовтня доведеться чекати не всім. Для однієї категорії громадян підвищення пенсії буде вже у серпні. Вже в поточному місяці вони одержать пенсію на 45% вищу за ту, що мали у попередні місяці.

Підвищення пенсій у серпні: частина українців отримає на 800 гривень більше вже в останній місяць літа - today.ua

Йдеться про учасників бойових дій. Саме їхні пенсії стануть вищі вже у серпні, повідомляє minfin.

В Україні на сьогодні налічується близько 400 тисяч пенсіонерів, які відносяться до категорії учасників бойових ді. І от саме їм із серпня виплачуватимуть вищу пенсію. Їхня мінімальна виплата стане вище на 45% або на 834 гривні. Раніше мінімальна пенсія цієї категорії громадян становила 165% від прожиткового мінімуму. А тепер її підвищили до 210% від ПМ.

Підвищення пенсій у серпні: частина українців отримає на 800 гривень більше вже в останній місяць літа

Крім того, уряд підвищив пенсії військовослужбовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 1 березня 2018 року. Тепер їхня мінімальна пенсія становить 3 854 гривні.

Обидва види пенсії були підвищені ще з 1 липня. Але вперше пенсіонерам заплатять збільшені суми лише у серпні. При цьому в серпні вони ще й отримають невиплачене підвищення за липень.

"Підвищені пенсії будуть виплачені у серпні із доплатою до підвищених розмірів за липень", - йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Нагадаємо, у грудні в деяких українців пенсія стане вище на 660 гривень. Таке підвищення отримають громадяни, які мають максимальну пенсію. В грудні вона зросте з теперішніх 20 270 гривень до 20 930.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua