Підвищення тарифу на передачу електроенергії в Україні можна уникнути за однієї умови

Автор: Леся Ловіцька

Укренерго запропонувало підвищити тариф на передачу та диспетчеризацію електроенергії. Керівник Федерації металургів України Сергій Біленький озвучив умову, як цього можна уникнути.

Підвищення тарифу на передачу електроенергії в Україні можна уникнути за однієї умови - today.ua

Гірничо-металургійний комплекс навіть у військових умовах залишається найбільшим донором ЗСУ та надає їм серйозну допомогу. Коли підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії зросте, це негативно вплине на бізнес. Можна запобігти такій ситуації завдяки реструктуризації боргів державної енергетичної компанії.

Біленький зазначив, що гірничо-металургійний комплекс є основним донором для армії. Компанії надають величезні кошти на допомогу, закуповують усе необхідне. Багато уваги приділено роботі з ветеранами, значну частину працівників уже мобілізовано. Постійне підвищення тарифів призводить до того, що в галузі посилюється криза, йдеться вже не про розвиток, а про виживання.

"Те, що ми виробляємо, на жаль, через зростання тарифів стає неконкурентоспроможним, і у нас або дуже суттєво зменшуються обсяги виробництва. Деякі підприємства повинні закриватися або чекати на кращі часи", - пояснив аналітик.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Сергій Біленький вважає, що Укренерго має стримати тарифи від зростання та домовитися з партнерами про реструктуризацію заборгованості. Укренерго позбавиться необхідності швидко шукати великі суми на погашення кредитів і зробить це після війни. А зростання тарифів за зруйнованої економіки призведе до різкого скорочення платників податків. Зазначені питання мають вирішуватись на рівні Кабміну.

Підвищення тарифу на передачу електроенергії в Україні можна уникнути за однієї умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що НКРЕКП попередньо підтвердило зростання тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу. Після цього дохід Укренерго має збільшитись до 58,7 млрд грн. Гроші спрямують на оплату кредитів компанії, хоча всі вітчизняні підприємства йдуть на реструктуризацію боргів.

Раніше повідомляли про тариф на електроенергію для побутових споживачів. Також стало відомо, як зменшити комунальний платіж за світло.