Під Києвом починають будівництво нового житла: скільки квартир в Ірпені заселять до кінця року

Вже в найближчі п'ять місяців в Ірпені під Києвом обіцяють побудувати близько тисячі квартир за державний кошт. Нове житло, яке призначатиметься для людей, що втратили дах над головою, обіцяють здати в експлуатацію до нового року.

Під Києвом починають будівництво нового житла: скільки квартир в Ірпені заселять до кінця року - today.ua

Про це, після спілкування із заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком, розповів мер Ірпеня Олександр Маркушин.

Новий житловий комплекс зведуть на території, де колись знаходився санаторій "Ластівка". Орієнтовна загальна площа новобудови – 50 тисяч квадратних метрів. І вона буде містити 900-1000 квартир.

Уже готовий проект, за яким будуватимуть це житловий комплекс. Його розробили спеціалісти з Київської обласної військової адміністрації. Відмінність нового житлового комплексу - у тому, що в ньому будуть враховані усі вимоги безбар'єрності, а також вимоги до безпеки проживання. Під будинком обладнають велике бомбосховище.

Під Києвом починають будівництво нового житла: скільки квартир в Ірпені заселять до кінця року

Ще один такий житловий комплекс планують будувати в Бородянці.

Мер також розповів, скільки будинків в Ірпені підлягають зносу, і скільки потребують ремонту. Внаслідок військових дій в місті повністю зруйновано 885 будинків, 2738 – зруйновані частково і 8600 – пошкоджені поверхнево. Звісно, усі зруйновані будинки мають знести, і на їхньому місці будуть поступово зводити новобудови.

Нагадаємо, уряд вже виділив перший фінансовий транш на відновлення пошкодженого житла. Щоправда, ці гроші підуть на ремонт квартир, які не сильно ушкоджені, і які можна швидко відновити. Що ж до будівництва нового житла, то влада підходить до цих питань обережно. Адже війна ще триває, і ніхто не знає підступних планів ворога.

ДЖЕРЕЛОbudport.com.ua